избор

Пронајдени се 28 резултати на тема „избор“
Радио Милева

Бугарската пејачка разголена праша како да ја наслови новата песна: Алисија е „Најлошата“? (ФОТО+ВИДЕО)

Бугарската пејачка Алисија избра најлесен начин да ја промовира песната што ја објави пред неколку часа. Таа се појави од када и на фотографиите...
Радио Милева

Др. Симона Поповска се сети како да ги „инјектира“ животните принципи во професијата: Исто како кога бираш партнер – доволно едуцирај се пред да избереш! (ФОТО)

Денес е време кога за убавина пари не се жалат, зашто очигледно во „новото нормално“ убавината  се’ повеќе се цени, се почитува и...
Радио Милева

Ако Боки 13 победи на претстојниот конгрес за лидер на СДСМ, дали Лила ќе биде новата Шеќеринска, Сергеј Варошлија наместо Љупчо Николовски, Јасна Мандиќ како Нина – „Групер“… а, Социјалдемократскиот сојуз ќе стане Меѓународен сојуз?

Бојан Јовановски познат како Боки-13 ќе се кандидира за претседател на СДСМ на претстојниот Конгрес кој треба да се одржи на 21 март, ...
Мегафон

Билјана Јаневска ќе ја преставува Македонија на 23-тиот интернеционален избор за „Мис туризам 20/21“ во Малезија

На 23-тиот интернеционален избор за „Мис туризам“ кој ќе се одржи на  17 јануари 2021 година во  Малезија, ќе учествува и една Македонка. Билјана...
Радио Милева

И на ќерката на Здравко Чолиќ светски познатиот скап бренд и е најдобар „френд“: Уна како Боки Тредичи, „Луи Витон“ во изборот и предничи (ФОТО)

Ќерката на легендарниот пејач Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ, привлекува огромен интерес, како на Инстаграм, така и надвор од оваа мрежа, каде...
Радио Милева

Кристина Димитриевска избрана меѓу 15 најубави карантин убавици во светот, а по тој повод направи впечатлива промена на имиџот (фото)

Коронавирусот стави кочница на речиси целиот свет, но кога станува збор за изборите за убавина, организаторите и убавиците ширум светот...
Љубов и Секс

Најважната работа при изборот на партнер: Во Италија сексуалното искуство, во Јапонија парите, а во Европа…

Додека жените од Јапонија “паѓаат“ на богати партнери, Европјанките воопшто не ги интересира тоа. Што бараат жените во партнерот е...
Љубов и Секс

Најважната работа при изборот на партнер: Во Италија сексуалното искуство, во Јапонија парите, а во Европа..

Додека жените од Јапонија “паѓаат“ на богати партнери, Европјанките воопшто не ги интересира тоа. Што бараат жените во партнерот е...
Радио Милева

Марјана Станојковска знае дека на допир, квалитетот се препознава: Нема „топчиња“ што не и лежат в рака! (ФОТО)

Марјана Станојковскае позната како манекенка, модел, инфлуенсерка, ТВ водителка, лото девојка… Секогаш подготвена на предизвици,...