избор

Пронајдени се 36 резултати на тема „избор“
Радио Милева

Јована Јеремиќ направила скандал: Била на работа кај бившиот сопруг и се заканила на вработените жени (Фото)

Водителката Јована Јеремиќ пред една година се разведе од сопругот Воислав Милошевиќ но, секогаш кога некој ќе го спомнеше како „бившиот“,...
Радио Милева

Украина со рап и изворен фолклор победи на Евросонг: И ние гангста рап-оро имавме далеку пред Украинците, само… не го препознавме?! (ВИДЕО)

Без оглед на сите воено – политички случувања во Украина и политики вткаени во годинешниов „Евросонг“, Украина победи со песна која...
Радио Милева

Убавата сопруга на Др. Вело Марковски, не страее – напротив, како да се подмладува: Евгенија пред 10 години била убавица, а сега е уште поубава, отколку кога била мисица! (ФОТО)

Познато е дека врвниот македонски инфектолог Др. Вело Марковски сега е во брак со многу помладата Евгенија Николовска – Марковска,...
Радио Милева

Сара Рељиќ – гола: Српската мисица и поранешна ријалити учесничка усликана како од мајка родена додека се пресоблекува (ВИДЕО)

Српската мисица, пејачка и поранешна учесничка на „Задруга“, Сара Рељиќ пред неколку дена се пласираше во полуфиналето на натпреварот...
Радио Милева

Катарина Јовановска ја освои тутулата за најфотогенична мисица на изборот за „Кралица на Евроазија 2021“

Во Анталија, Турција се одржа изборот за Кралица на Евроазија 2021 (Queen of Eurasia 2021), на кој нашата претставничка Катарина Јовановска ја освои...
Радио Милева

Бајката и се претвори во пекол: Српската мисица Валентина Петровиќ која покажа двоглав орел исклучена од изборот за мис, се враќа дома (ФОТО)

Сопственичката на компанијата Мис Ју, Весна де Винча, истакна дека српската мисица Валентина Петровиќ по скандалот со несреќното покажување...
Радио Милева

Бугарската пејачка разголена праша како да ја наслови новата песна: Алисија е „Најлошата“? (ФОТО+ВИДЕО)

Бугарската пејачка Алисија избра најлесен начин да ја промовира песната што ја објави пред неколку часа. Таа се појави од када и на фотографиите...
Радио Милева

Др. Симона Поповска се сети како да ги „инјектира“ животните принципи во професијата: Исто како кога бираш партнер – доволно едуцирај се пред да избереш! (ФОТО)

Денес е време кога за убавина пари не се жалат, зашто очигледно во „новото нормално“ убавината  се’ повеќе се цени, се почитува и...
Радио Милева

Ако Боки 13 победи на претстојниот конгрес за лидер на СДСМ, дали Лила ќе биде новата Шеќеринска, Сергеј Варошлија наместо Љупчо Николовски, Јасна Мандиќ како Нина – „Групер“… а, Социјалдемократскиот сојуз ќе стане Меѓународен сојуз?

Бојан Јовановски познат како Боки-13 ќе се кандидира за претседател на СДСМ на претстојниот Конгрес кој треба да се одржи на 21 март, ...
Мегафон

Билјана Јаневска ќе ја преставува Македонија на 23-тиот интернеционален избор за „Мис туризам 20/21“ во Малезија

На 23-тиот интернеционален избор за „Мис туризам“ кој ќе се одржи на  17 јануари 2021 година во  Малезија, ќе учествува и една Македонка. Билјана...
Радио Милева

И на ќерката на Здравко Чолиќ светски познатиот скап бренд и е најдобар „френд“: Уна како Боки Тредичи, „Луи Витон“ во изборот и предничи (ФОТО)

Ќерката на легендарниот пејач Здравко Чолиќ, Уна Чолиќ, привлекува огромен интерес, како на Инстаграм, така и надвор од оваа мрежа, каде...