интервју

Пронајдени се 96 резултати на тема „интервју“
Радио Милева

Елена Ристеска со порака до сите душегрижници: „Велат дека не можам да се реализирам на приватно поле, меѓутоа грешат, јас не сакам!“

Елена Ристеска со крајот на 2022 година и првите мигови од Новата 2023-та и се врати на својата музичка кариера. Неодамна издаде песна по...
Радио Милева

Лозано ја испрати старата година со песна, а во Новата го посака она што не се купува со пари (видео)

Во изминатите 365 дена од сега веќе сатарата 2022 година од нашите долгогодишни соработници од естрадниот ТВ магазин од зад сцената „Бекстејџ“,...
Радио Милева

Кога и стигнува порака од банка, јасно е од кого е трошокот: Брена откри кој во семејството најмногу се расфрла со пари (фото)

Една од најголемите музички ѕвезди на поранешна Југославија, Лепа Брена, која покрај успешната кариера е исполнета на сите други полиња,...
Радио Милева

Антониа Гиговска на интервју пред настап дојде прилично разголена, па „се бореше“ да ги „смири градите“ за да не ги покаже „деталите“: Убавицата на работ да и ѕирне брадавицата (ВИДЕО)

Антониа Гиговска со сигурност прерасна во една од најдобрите  македонски пејачки која полека почнува да го освојува целiot регион. Русокосата...
Лице в Лице

НЕКСТ ТАЈМ: „Веруваме дека на сите што почитуваат македонска музика, нас и нашиот труд, не би им било трошок за билет што чини колку едно бокалче ракија во кафеана“

Мартин и Стефан Филиповски, близнаците од братското дуо „Некст Тајм“ пред големиот концерт на 17-ти декември 2022 во салата на Спортскиот...
Радио Милева

Ештон Качер за првпат пред камери со својот брат близнак кој е болен: Актерот зборуваше со солзи во очите, а од кажаното ќе ве расплаче и вас (видео)

Мајкл Качер е роден со церебрална парализа, имал трансплантација на срце, а во трејлерот на емисијата вели дека животот му бил загрозен...
Лице в Лице

Димитар Атанасовски: „Два пати бев со Сара кога се пораѓаше, тоа што помина никогаш не би можел да го издржам“ (видео)

Димитар Атанасовски повеќе од петнаесет години е дел од јавната сцена. Публиката го запозна како водител на емисијата „Тротоар“, работи...
Лице в Лице

„Во Скопје на ја бива без вино и кафеана“: Глумецот Горан Богдан на гезме со Бјелогрлиќ и македонски актери (видео)

Хрватскиот актер Горан Богдан е во Скопје за премиерата на филмот „Чичко“, со кој се отвора филмскиот фестивал „Киненова“. Во филмот...
Лице в Лице

„Со татко ми ставаме по една ракија, почнуваме да пееме и цело маало се собира кај нас“: Голманот на Шкендија Костадин Захов меѓу спортот и музиката (видео)

Костадин Захов, голманот на фудбалскиот клуб Шкендија, долги години е меѓу најдобрите во Македонија. Освен по одличните одбрани, публиката...
Лице в Лице

„Во Украина загубив блиски пријатели“: Тони Танчевски, препознатливиот водител од 90-тите поради војната се врати во Скопје (видео)

Некогаш популарниот ТВ водител во Македонија, Тони Танчевски се врати во Скопје и одвои време да сними летно интервју во дворот од својот...
Радио Милева

Слаткар за Бекстејџ: „Моја лична карта е песната Да полетам, храброста да го кажам тоа што го мислам ја имам и денес“ (видео)

Во време на летни одмори и пеколни горештини, за новинарите не е баш лесно да се најдат познатите за непосредно интервју, но од естрадниот...
Радио Милева

Скандал во „Бекстејџ“: Дијана – „Оу-Џи“ стана и го напушти интервјуто бидејќи не и се допадна прашањето (ВИДЕО)

Од неодамна дело од македонските медиуми, меѓу првите и Вистина.ком.мк, како и нашите соработници од најгледаниот естраден ТВ магазин...
Лице в Лице

Ана Ѓуриќ – Констракта: „Кога ќе дојдеш во години да се занимаваш малку повеќе со своето здравје, сфаќаш дека тоа оди надвор од здравиот разум“

Во пресрет на настапот на Србија на Евровизија 2022, Ана Ѓуриќ во интервјуто за JingleTV открива многу ексклузивни информации. Меѓу другото...