фестивал

Пронајдени се 36 резултати на тема „фестивал“
Радио Милева

По 20 години пауза Росана се враќа на сцената, иако многу се двоумела „пеперутките“ пресудиле!

На 34. издание на „Макфест“ што ќе се одржи на 10, 11 и 12 октомври 2019 во Штип, меѓу изведувачите на сцената ќе запее и пејачката Росана Сариќ-Тодоровска. По...
Мегафон

Додека Заев го брише и од шахтите, Македонците среде Грција го развејаа знамето со шеснаесеткракото сонце од Кутлеш (ВИДЕО)

Додека актулната власт во Македонија ја обезличува македонската нација стругајќи го шеснаесеткракото сонце од Кутлеш дури и од канализациските...
Радио Милева

Додека сите бегаат на плажа, таа побегна на друго место: Адријана Алачки замина од Македонија – ова е причината

Надвор владаат високи температури и горештини, а времето е само за на плажа. Иако, многумина јавни личности ја подготвија летната облека...
Радио Милева

Јеленa Томашевиќ ја демантираше Елена Петреска: Еве зошто српската пејачка не се појави на „Мел фест“ во Прилеп

Фестивалот „Мел фест“ ( Мелодија фестивал) во Прилеп, кој своевремено беше единственото музичко талент-шоу во Македонија и надвор од...