стил

Пронајдени се 48 резултати на тема „стил“
Радио Милева

Мартија ја прошета својата голотија: На пејачката појавата по долна облека и стана редовна навика (фото)

За некои личности, особено оние кои слепо ги следат модните трендови, нема правила за возраста. Оттука, секој еден без оглед на годините...
Радио Милева

Рада Манојловиќ не води грижа за изгледот, а поради ова издание следбениците и порачаа дека е време да си најде стилист (фото)

Пејачката Рада Манојловиќ често добива пофалби за својот изглед, но сега отворено признава дека не се грижи премногу за себе, како што...
Радио Милева

Џорџина Родригез повторно на столбот на срамот: „Можеш да избегаш од селото, но не и тоа од тебе“ (фото)

Начинот на кој се облекува Џорџина Родригез, малку по малку се наоѓа на мета на критики. Во документарецот на Нетфликс за нејзиниот живот,...
Радио Милева

Откриена тајна за семејството Гудељ: Сите членови го прават истото, но дали и Анастасија ќе се стави под нивно? (фото)

Небојша Гудељ, поранешен фудбалер и тренер на Партизан, кај помладите генерации е познат како татко на фудбалерите Немања и Драгиша...
Радио Милева

Тамара Ангеловска го испрати летото со стил: Убавата македонска оперска певица и актерка не поседува само талент, туку и неодолив сексапил (ФОТО)

Некогаш важеше за талентирана македонска поп пејачка, која потоа  ги заврши студиите по музика во Бугарија, а класичната наобразба...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ со децении важи за една од најдобрите пејачки, а многумина забораваат кој беше нејзиниот заштитен знак на почетокот на кариерата (фото)

Драгана Мирковиќ долги години е на  музичка сцена и откако се појави важи за една од  најдобрите пејачки. Таа имаше хитови во секој период...
Радио Милева

Годините минуваат, а Цеца се подмладува: Фолк дивата дојде во ултра куси панталончиња на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Цеца на снимањето на „Ѕвезде Гранда“ се појави во досега невидено издание. Пејачката носеше сиво сако и кратки шорцеви во иста боја...
Радио Милева

Што нуди женското мени на Викторија Лоба: Пејачката го покажа нејзиниот моден избор за претстојната сезона (фото)

Секој жена си има свој дел од домот свое омилено место во кое ужива да експериментира, но и да се пронајде себеси преку своите модни комбинации. Македонската...
Радио Милева

Со мини здолниште, провокативна во стил на холивудските диви: Елена Стефановска со секој нејзин стајлинг сите ги остава без здив (фото+видео)

Македонската ТВ водителка Елена Стефановска која се омажи летово со својот избраник Бојан Најдовски, ужива во брачниот живот, но тоа...
Радио Милева

Мисицата и „Гранд“ пејачката ги однесоа сите погледи на „Макфест 2022“: Кристина и Андријана – две„секс бомби“ кои го спакуваа стилот и сексапилот во еротско-страден пакет налик на ѕвездите од белиот свет (ФОТО)

Тукушто завршениот „Макфест 2022“ полека ја слегнува прашината од еуфоријата која траеше викендов во Штип. Се сумираат резултатите,...