совет

Пронајдени се 64 резултати на тема „совет“
Радио Милева

„Твоето дете не е виновно за…“- Сузана Турунџиева во прегратка на мајка ѝ, ќерките и внукот испрати порака до сите (фото)

Македонската ТВ водителка и пејачка Сузана Турунџиева покажа дека топлата прегратка и емоциите се важен дел во животот. Но, не било...
Радио Милева

Виктор Апостоловски му беше гостин на јутјуберот Мими Марковски, а уште на почетокот му откри како е да си тазе женет (фото)

Битолскиот јутјубер Мими Марковски овој пат во неговото југо го собра пејачот Виктор Апостоловски, па гледачите на неговите интересни...
Радио Милева

Мартија Станојковиќ славеше роденден, а најдрагата честитка со родителски совет ја доби од мајка и Снежана: „Продолжи да работиш на себе, продолжи да се градиш за да ги достигнеш сите замислени цели!“ (ФОТО) 

Колку до вчера девојченце кое го гледавме како успешно се натпреварува во „Пинковите ѕвездички“, денес веќе зрела девојка, која го...
Радио Милева

Нејзините совети и го смениле животот: Слаѓа Алегро ова нема никогаш да и го заборави на Сека Алексиќ (фото)

Пријателството на јавната сцена, особено во денешно време, е многу ретка работа, но врската помеѓу Слаѓа Алегро и Сека Алексиќ важеше...
Радио Милева

Кога не знаете од каде да почнете: Послушајте го вредниот совет на Деа за да не доживеете нервен слом од домашниот лом (фото) 

Новинарката и ТВ водителка Анастасија Деа Богданоска која е мајка на две малолетни деца докажа дека е вредна мама многупати досега...
Радио Милева

Маја Маринковиќ изненади со признанието дека испила над 200 таблети за „ден потоа“ и абортирала 19 пати: „Младите девојки треба да внимаваат што прават“ (фото)

Задругарката Маја Маринковиќ ги шокираше своите цимери и јавноста со изјавата дека таблета за „ден потоа“ испила повеќе од 200  пати ...