скандал

Пронајдени се 54 резултати на тема „скандал“
Радио Милева

Синот на Марина Туцаковиќ проговори за наводниот скандал кој се случил на погребот и дека ја избркал Цеца: „Ги замолив да се приближат кога ќе заврши церемонијата“

Синот на Марина Туцаковиќ, Милан Лача Радуловиќ во исповед по 40 дена од смртта на текстописецот проговори за наводниот скандал кој се...
Радио Милева

По наводниот скандал кој се случил на погребот на Марина Туцаковиќ, се огласи соработникот на Јелена Карелуша – кратко и јасно откри што се случило

Најголемиот регионален текстописец, Марина Туцаковиќ почина на 68 години по тешката битка со опасната болест. Марина вчера (29.09.2021) беше...
Радио Милева

Захија Дехар не бираше средства за слава, па денес е модел и глумица: Си ја „подаваа“ Рибери и Бензема, па за малку заради неа не завршија во затвор, но затоа едниот го избркаа од француската репрезентација (ФОТО)

Името на Захија Дехар е добро познато во Франција, но и ширум светот по скандалот во 2010 година. Тогаш француските фудбалски асови Карим...
Радио Милева

По скопската љубовна драма на Тара и Ша, се огласи контроверзниот пар и ја откри нивната страна на вистината (видео)

Неодамна медиумите во Скопје и регионот пишуваа за големиот скандал што се случи среде Скопје, кој ријалити учесниците Тара Симов и...
Радио Милева

Нов скандал ги тресе „Ѕвездите на Гранд“: Финалистот пеел песна за „колење на Срби“ па наиде на бурни реакции, а сега тој се огласи: „Бев дете“

Финалистот на „Ѕвездите на Гранд“, Садик Хасановиќ од Сребреник се најде во центарот на вниманието поради своето минато. Имено, на...
Радио Милева

Карлеуша позира како да е порно дива: Во мрежасти чорапи и долна облека од латекс, поп-фолк ѕвездата со ѕвезди преку гради (ФОТО)

Дефинитивно не постои скандал што Јелена Карлеуша може да ја поремети. Фолк ѕвездата ништо не може да ја „извади од чевли“ и „истресе...
Радио Милева

Скандал на доделувањето на француските награди „Цезар“: Актерката во знак на протест се соблече гола на сцената (фото)

Церемонијата на прогласување на добитникот на наградата „Цезар“, францускиот еквивалент на Оскар, се претвори во повик за култура...
Радио Милева

„Голем срам, сакав да ме снема!“: Ѕвездата на „Гранд“ по 14 години проговори за интимната снимка што и ја уништи кариерата (фото)

Пејачката Сања Стојановиќ се појави на музичкиот натпревар „Гранд Ѕвезди“ во 2007 година, каде стигна до финалето, но наместо да пее,...
Мегафон

Шлаканица за УЕФА: Шпанија одбива да игра квалификации против, за нив лажната држава Косово, која не ја признаваат!

Фудбалската репрезентацијана Косово во квалификациите за Светското првенство во Катар ќе се натпреварува во групата Б, каде повеќето...
Радио Милева

Овие славни дебело профитираа од разделбите: Ова се најскапите и најскандалозните разводи на сите времиња

Разводот сам по себе е многу тежок и стресен. Кога сè уште имате многу пари, разводот може финансиски да ја „повреди“ едната страна,...
Радио Милева

Осамна скандалозно видео на политичар: Среде виртуелна седница, девојката му седнала во скут, ја соблекла маичката и почнале да водат љубов (ВИДЕО)

Пратеник од Аргентина бил суспендиран откако камерите забележале како води љубов со својата партнерка, за време на вирутелната седница. За...
Радио Милева

„Браво педофилу“: Кога режисерот Роман Полански доби награда, една актерка и водителката револтирано ја напуштија салата“ (ВИДЕО)

Режисерот Роман Полански ја освои наградата Француски Цезар за режија на филмот „Обвинувам“. Откако беше прочитано неговото име дека...
Радио Милева

Антонио Милошоски презентираше скандалозна aудиo снимка од Зоран Заев: „Му помагавме лично на Боки за телевизијата, плус земаше пари од Силјан Мицевски“

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на собраниската Комисија за европски прашања презентираше аудио снимка на која е извесно...
Радио Милева

Ана Николиќ „мртва пијана“ направила скандал на аеродромот во Дубаи: Цариниците не ја пуштиле да влезе во авионот за Белград, а таа урлала на цел глас!

Ана Николиќ  испила малку повеќе на аеродромот во Дубаи, па цариниците морале да ја приведат и не ја пуштале во авионот заради количината...
Радио Милева

Карлеуша направи хаос во студиото на “Ѕвездите на Гранд“: Се дерела, навредувала, станала и без збор си заминала среде снимање, а Поповиќ полудел!

Јелена Карлеуша направила скандал за време на снимањето на  најновото издание на „Ѕвездите Гранд“ затоа што нејзиниот кандидат неминал...