сестра

Пронајдени се 286 резултати на тема „сестра“
Радио Милева

Несомнено наликува на Лејди Ди, а некогаш беше вљубена во сегашниот крал Чарлс – ова е сестрата на принцезата Дијана (фото) 

Приказната за британското кралско семејство би можела да претставува добро сценарио за сапунска серија. Сè што им се случи на членовите...
Радио Милева

Од нејзината модна комбинација погледот на едно место кочи: Софија Вергара и облечена провоцира  (фото) 

Актерката Софија Вергара провоцира и кога е облечена.  Таа овој пат , ги воодушеви сите со модната комбинација на роденденот на нејзината...
Радио Милева

Селин Дион којзнае по кој пат ја прогласија за мртва, а сега се огласи и сестрата на познатата пејачка (фото)

Селин Дион долго време го загрижува светот. Таа неколку пати ја одложуваше турнејата „Храброст“, прво поради пандемијата, потоа поради...
Радио Милева

Русокосите сестри скопски Албанки во бикини здивот ќе ви го земат: Аделина и Диана се толку секси, што не знаеш во која попрво да гледаш?! (ФОТО)

Атрактивната Албанка, скопската пејачка Аделина Тахири веќе извесно време ужива во летото, и тоа на една од најубавите грчки плажи. Расната...
Радио Милева

Запознајте ја сестрата на Јелена Ѓоковиќ: Нејзините објави на „Инстаграм“ го привлекуваат вниманието на сите, а еве што прави и за кого е мажена (фото) 

Сопругата на најдобриот српски тенисер Новак Ѓоковиќ, Јелена Ѓоковиќ, на  јавност и е позната од почетокот на кариерата на Новак, бидејќи...
Радио Милева

Досега Елеонора, отсега и Мила: Поранешната водителка на ТВ Ред уште еднаш покажа со што располага, но овој пат ja засени нејзината сестра (фото)

Македонката Елеонора Миљковиќ и понатаму важи за една од најатрактивните учеснички во сите претходни сезони на реалното шоу „Задруга“. Иако...
Радио Милева

Рада Манојловиќ признава дека со сестра си не можат да се поднесат една со друга: „Тоа е општа хистерија, лудница…“

Пејачката Рада Манојловиќ во интервју за „Блиц“ откри дека таа и нејзината сестра наидуваат на потешкотии кога е во прашање изборот...
Радио Милева

Радост најголема: Огнен Здравковски се пофали дека семејството наскоро ќе стане поголемо за еден член (видео)

Младиот пејач Огнен Здравковски сподели убава и радосна вест со своите пријатели,следбеници и обожаватели, а за која сакаше да слушнат...
Радио Милева

„Ми должи 200.000“: Сестрата на водителката која ја лажираше сопствената смрт откри скандалозни детали во јавноста (фото)

Срамниот потег на поранешната водителка и учесничка на „Парови“, Слаѓана Петрушиќ, која ја лажираше нејзината смрт, наиде на осуда...