семејство

Пронајдени се 129 резултати на тема „семејство“
Радио Милева

Аки не сакаше да зборува за приватниот живот: Остави син и две ќерки од два брака и една невенчана партнерка

Аки Рахимовски ненадејно почина утрово, на 22 јабуари 2022 година  на 67-годишна возраст. Тажната вест ни ја потврди неговиот менаџер Дамир...
Радио Милева

Симеон Атанасов: Ќе го платам долгот за лекување на мојата покојна мајка Есма, ако Реџепови се откажат од спорот и музејот и го предадат на Македонија (ВИДЕО)

Откако правната застапничка на семејствата Реџепови и Теодосиевски, адвокатката Весна Тренкоска неодамна ја раскажа и својата приказна,...
Радио Милева

Смртен случај во домот на Ѓогани: Весна ја соопшти тажната вест која целото семејство тешко ја поднесе (ВИДЕО)

Весна Ѓогани на својот TikTok профил објави дека починал најверниот четвороножен член на семејството. Имено, Весна Ѓогани објави дека...
Радио Милева

Тага во домот на ѕвездата на „Гранд“ и бившо момче на Прија: „Не мораше да заминеш токму на својот роденден“ (ФОТО)

Фолк пејачот и ѕвезда на „Гранд“ Љуба Перуќица, инаку бившо момче на Александра Пријовиќ со која беше во врска пред таа да се омажи...
Радио Милева

Јована Костадиновска има скриена страст: ТВ водителката сите ја гледаат кога го работи она што го сака, ама никој не сака да се соочи со она што го умее… веројатно ни сопругот! (ВИДЕО)

Ведра, позитивна и секогаш расположена, постојано насмеана… Таква какви што треба да бидат телевизиские лица, особено дамите. Уште...
Радио Милева

Пејачките Сузана Гавазова и Сани Гроздановска гордо се пофалија со своите сестри – еве колку си личат една со друга (фото)

Фолк пејачката Сузана Гавазова откако ја промени својата адреса на живееење, па од далечната Шведска реши да си се врати дома, во родната...
Радио Милева

Хаос во домот на босанскиот политичар со кој Тања Савиќ наводно имала афера: Неговото семејство не знаело за врската со пејачката?

Регионалните медиуми веќе неколку дена пишуваат дека српската пејачка Тања Савиќ наводно имала афера со градоначалникот на Бања Лука,...
Радио Милева

Цеца отвори душа: „За ништо не се каам во животот, знам каде сум грешела и се трудам такви грешки веќе да не правам“

Популарната пејачка Цеца Ражнатовиќ зборуваше за теми за кои ретко зборува во јавноста. Фолк sвездата зборуваше за грижатаза себе и...
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ проговори за проширување на семејството: „Работиме на тоа, сакам да имаме пет, шест деца“

Боксерот и синот на Цеца Ражнатовиќ, Вељко Ражнатовиќ вели дека планира проширување на семејството со Богдана Родиќ. „Работиме на тоа....
Радио Милева

Калиопи и Олгица – двете македонски легенди прошетаа низ Широк Сокак: Повеќе од пријателки, речиси семејство, иако не се… ама како да се! (ФОТО)

Битола ги има најубавите девојки велат… Битолчанки, најдотерани, настокмени, најсредени кога ќе излезат дапрошетаат по Широк Сокак,...
Радио Милева

Татјана и Новица повторно имаа повод за славење, ама овој пат беа уникатни во замислата полна многу љубов (фото)

Естрадната фолк двојка Татјана Лазаревска и Новица Василевски се едни од најхаризматичните брачни двојки. Ако судиме пак според нивните...
Радио Милева

Српската пејачка за борбата со коронавирус: „Се заразивме на ручек со кумовите, па вирусот го пренесовме на половина семејство!“

Пејачката Николина Ковач се зарази со вирусот корона заедно со нејзиниот сопруг кон средината на јануари, а сега за „Здрав живот“ истакнува...
Радио Милева

Дарко Лазиќ стравува за својот живот и семејството откако го поврзаа со Веља – „Невоља“: Фолкерот најмил тојца телохранители да го чуваат 24/7 (ФОТО)

Пејачот Дарко Лазиќ, наводно, се соочил со сериозни проблеми откако неговото име беше поврзано со името на Вељко Беливук, водачот на...
Радио Милева

Навреда – причина за пцовката: Некои луѓе три дена му се заканувале на Несторовски, па најде начин како јавно да им порача дека не им се плаши! (ФОТО)

Напаѓачот на „Удинезе“ и македонската фудбалска репрезентација, Илија Несторовски го постигна својот јубилеен 10-ти гол во репрезентативниот...