пејач

Пронајдени се 334 резултати на тема „пејач“
Радио Милева

Познат пејач ја изневерувал сопругата со помлада жена, па одлучил детето да го крсти по љубовницата (фото)

Инстаграм Ѕвездата, Самнер Строх („Sumner Stroh“) објави видео на ТикТок каде призна дека имала афера со познатиот пејач на групата Марун...
Радио Милева

Рики Мартин го возврати ударот: Му прати контратужба на внукот кој го обвини за инцест и му бара 20 милиони долари (фото)

Пејачот Рики Мартин (50) против својот внук покренал правна постапка за изнуда, злонамерно гонење и злоупотреба на правата, а во тужбата...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски дојде во Македонија, а ја покажа и девојката која му прави друштво во Охрид (фото)

Поп пејачот Даниел Кајмакоски пред крајот на летото е препуштен на одмор и релаксација и тоа во женско друштво. Неодамна од нашите содржини...
Радио Милева

Даниел Кајмакоски прати поздрав од плажа: По разводот од Кристина за првпат се пофали дека е во женско друштво (фото)

Поминаа речиси четири години откако поп-пејачот Даниел Кајмакоски и мисицата и тазе пејачка Кристина Димитриевска ставија крај на...
Радио Милева

Ова е новата девојка на Дарко Лазиќ?! Пејачот во теретана со неа – ги покажаа атрибутите со кои располагаат (фото)

Пејачот Дарко Лазиќ ослабе 80 килограми по операција на желудникот, а потоа се посвети на одржување на нова линија, а покрај некои коментари...
Радио Милева

Ристе Ристески со соочи со најчестиот проблем на мажите: На македонскиот победник во „Ѕвездите на Гранд“ почна да му паѓа косата, па се реши да си пресади нова (фото)

Ристе Ристески стана препознатлив и популарен по учеството во „Ѕвездите на Гранд“, каде публиката во 2017 година го прогласи за победник....
Радио Милева

Пејачот на „Меморија“ минува низ животна голгота: Апостол Поце Икономов – ѕвезда на сцената со глас како ангел од рајот, а во душата пекол и очај до бескрајот (ФОТО)

Апостол Поце Икономов… пејачот на култната македонска поп-рок група „Меморија“, нема кој не го познава. Ѕвезда на сцената со раскошен...
Радио Милева

Доста беше од лаги: Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ ја изнесне вистината за разводот од пејачот (фото)

Колку и да не ги сакаше медиумите и јавното експонирање во претходните години, првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ не криеше дека е задоволна...
Радио Милева

Брачениот пар Љуба Перучица-Катарина Колозеус при снимање на спотот не можел да ги контролира емоциите, иако биле вклучени камерите: Позата е иста, само амбиентот е друг (ВИДЕО)

Популарниот пејач Љуба Перучица е човекот на кој многу мажи му позавидуваат… И тоа не толку заради кариерата, туку многу повеќе ...
Радио Милева

„Не плаќаат ништо, а го користат моето име“: Аца Лукас распали по колегите, а ја спомена и Цеца Ражнатовиќ

Фолк пејачот Аца Лукас претходно ги избриша сите дуети кои ги сними со своите колеги, меѓу кои беше и балканската ѕвезда Цеца Ражнатовиќ. Меѓутоа,...