пејач

Пронајдени се 87 резултати на тема „пејач“
Радио Милева

Сопругата на Тома Здравковиќ си ја отвори душата, а од нејзината изјава за тоа што сакал и други жени ќе се чудите и ежите!

Неодамна навршија 28 години откако почина легендарниот српски пејач Тома Здравковиќ, а неговата сопруга Гордана се сеќава каков бил...
Радио Милева

Неговото лице ви звучи ли познато? Даниел Кајмакоски со лакирани нокти во улогата на светската ѕвезда – поради една објава се огласи и продукцијата

Новата сезона на „Твоето лице звучи познато – алл старс“ започна неодамна, а во неа ќе учествуваат учесници од претходните сезони...
Радио Милева

Ги сакаше жените и животот, а од бракот со Олгица ја доби Жаклина: Еве како изгледа ќерката на легендарниот Тома Здравковиќ (фото)

Поминаа 28 години откако нè напушти легендарниот пејач на српска народна музика Тома Здравковиќ, но неговото сеќавање сè уште живее. Покрај...
Радио Милева

Српскиот пејач беше на чекор до смртта, откако пеејќи во живо среде емисија во уста му влета пчела и го боцна во грлото!

Откако фолк-пејачот Ибро Селмановиќ доживеа бизарна несреќа во емисијата „Шареница“, тој реши да раскаже како се случила оваа драматична...
Радио Милева

„Не се мешам во љубовните избори на мојата ќерка“: Здравко Чолиќ проговори за својата наследничка

Здравко Чолиќ важи за еден од најпопуларните пејачи во регионот, а за него годините се само бројка. Тој во мај оваа година наполни 68 години,...
Радио Милева

Непознат детаљ од животот на Тома Здравковиќ: Кога ќе слушнете што направил за една девојка ќе ви потечат солзи!

Боем, композиторот и пејач со тажен глас, Тома Здравковиќ, на посебен начин ја обележа сцената и народната музика воопшто во поранешна...
Радио Милева

Водителството „падна во вода“, но Стефан Лазаров не се откажува и преминува во музичкиот свет по стапките на неговиот познат татко (фото)

По аферата „Рекет“, програмата на 1ТВ виси на конец, а гледачите на естрадниот магазин „Ексклузив“ се уште можат да се потсетат на...
Радио Милева

Роби Вилијамс водел страшна психичка борба: Едвај се изборил со многубројните пореметувања, а во тоа му помогнале сопругата и една песна

Еден од најпопуларните пејачи Роби Вилијамс неодамна ја отвори душата и призна дека не можел да стане од кревет три години поради страв...