музика

Пронајдени се 40 резултати на тема „музика“
Радио Милева

Анастасија Ражнатовиќ проговори за она што поголго време го крие од фановите, а одговорот не им се допадна на многумина

Анастасија Ражнатовиќ откри што бара од нејзините соработници, па зборуваше за одлуката да паузира во објавувањето песни. – Луѓето...
Живот и Стил

Психолозите тврдат дека е ова многу моќна техника: Докажано е дека најефикасно ја смирува нервозата и напнатоста!

Психолозите се едногласни, оваа техника е најефикасна во борбата против стресот. Ако се чувствувате напнато деновиве и нервозата ве...
Радио Милева

Васил Гарванлиев имал трауматично детство: „Од детска ѕвезда во Македонија, до училишен булинг во САД“ (ВИДЕО)

По конечната одлука на МРТВ, македонските, но и  некои од светските медиуми уште повеќе се заинтересираа за Васил Гарванлиев. Момчето...
Радио Милева

Регионот обединет ќе ја слави музиката на MAC, а еве која позната македонска пејачка ќе биде водителка на спектаклот во „Штарк Арена“ (фото)

Долго очекуваниот MAC 2020 во Штарк арената се ближи, а атмосферата на регионалното доделување на музичките признанија на 27 јануари да...
Радио Милева

Уживаат во снежна планинска романтика: Пејачот на „Некст тајм“ и манекенката Маја во 2020 веќе не ја криjат својата љубов! (фото)

Враќата од дуото „Некст Тајм“ Новата 2020 година ја отпочнаа на планина, со чист воздух и чисти мисли за деновите пред себе. Тие моментално...
Радио Милева

Сопругата на Саша Поповиќ јасна и директна: „Не е праведно пејачите од ријалити да се споредуваат со нашите деца!“

Пејачката сопруга на директорот на „Гранд“ продукција Саша Поповиќ, Сузана Јовановиќ, без влакна на јазикот, го кажа своето мислење...
Радио Милева

Ана Севиќ по раскинувањето со бизнисменот донесе одлука: „Конечно ќе дојде ред на тоа што најмногу го сакам“

Ана Севиќ неодамна раскина со српскиот бизнисмен Даниел Недељковиќ, а сега пејачката донесе конечна одлука на која најмногу се радуваат...