музика

Пронајдени се 104 резултати на тема „музика“
Радио Милева

Три месеци по трагедијата на нејзиниот концерт Калиопи го отпеа ветеното во Белград: „Во контакт сум сум со семејството на несреќната жена“ (фото)

Серијата концерти на нашата ултра позната и обожувана регионална музичка ѕвезда Калиопи беше прекината поради еден немил настан. Имено,...
Радио Милева

„Целосно ја баталив музиката“: Луна Ѓогани ги растажи фановите, па откри во која професија се гледа сега (фото) 

Јутјуберката Луна Ѓогани во емисијата „Премиер – специјален викенд“ зборуваше за мајчинството и кариерата, а на самиот почеток...
Мегафон

Ѕвезден сјај збогатен со свежа музичка надеж на втората ревијална вечер од 38-то издание на Макфест (Галерија)

Во сабота (21 октомври) се одржа втората ревијална вечер од 38-то издание на фестивалот на забавни мелодии „Макфест 2023“. Во домот на културата...
Радио Милева

Тамара Тодевска има нова љубов, но и други важни промени и почетоци заради кои е насмеана од уво до уво (фото)

Новата љубов на пејачката Тамара Тодевска, архитектот Лука Радовиќ е топ тема во домашните медиуми откако таа интензивно почна да објавува...
Радио Милева

Вук тргна по стапките на татко му, па нагло смени правец: Синот на Тијана требаше да стане несуден кошаркар, а сега плива во водите во кои е целото семејство на неговата мајка – светот на музиката! (ФОТО)

Вук, синот единец на македонската пејачка и од пред некое време актерка Тијана Дапчевиќ неодамна наполни 14 години. Откако заврши основно...
Радио Милева

Лејла и Билбилов се „асинхроно компатибилни“: Тој неа ја натера да пропее, а таа нему му го преврте животот наопаку! (ФОТО)

„Да, вистина е дека сме заедно. Среќни сме и убаво ни е. Но, не би правеле фама околу нашата врска. Важно е дека нас ни е убаво“ – беше...
Радио Милева

Пике заедно со Клара Чиа се забавувал во ноќен клуб, но од сопствениот имал едно важно барање, а истото е поврзано со Шакира (фото)

Фудбалерот Жерар Пике веќе некое време ужива во хармонична љубов со својата поранешна љубовница Клара Чиа Марта, но по нивните стапки...