музичар

Пронајдени се 28 резултати на тема „музичар“
Радио Милева

Синот на Есма си замина од Македонија: Симеон Атанасов разочаран од односот на власта се исели од државата (ФОТО)

Музичарот Симеон Атанасов, едно од могуте посвоени деца кои легендарната Есма Реџепова – Теодосиевска ги одгледа, беше тој  кој до...
Радио Милева

Тој ја покажа сопругата на настап, а таа го покажа трудничкото стомаче: „Гранд ѕвездата“ Стефан Величковски и ТВ водителката Ана Николовска ќе станат родители (ФОТО)

Откако претходно и „службено“ впловија во брачните води и потпишаа заклетва на вечна верност, пред само една недела пејачот Стефан...
Радио Милева

Сопругата на познатиот пејач која замина на пат и се омажи сега дури и го тужи: „Не се мие, тој е импотентен и насилен“

Музичката легенда Фил Колинс (69) доживува вистинска драма. Неодамна, тој реши да ја исфрли од заедничката вила во Мајами, неговата сопруга...
Радио Милева

„Таа приказна ја потенцираше Саша Поповиќ“: Познатиот музичар проговори за наводната афера со „Ѕвездата на „Гранд“

Хармоникашот Александар Софронијевиќ признава дека е слаб на пејачки. „Не е убаво да ги откривам нивните имиња, важно е дека ни беше...
Радио Милева

Властите најавија отворање на локалите, музичарот и угостител Трајче Толевски го најави новото мени на својата кафеана: Штом помине забраната ќе посакате менито да го „грицнете“ повеќе од храната (ВИДЕО)

Корона пандемијата наводно почнала да стивнува, па властите полека почнаа да ги олабавуваат мерките. Меѓудругото, најавија скорешно...
Радио Милева

Нема кој не го знае Силвестер Сталоне, а вака изгледа неговиот помлад брат: Френк „растура“ во свирење гитара и пеење (видео)

Американскиот актер Силвестер Сталоне (74) со децении важи за еден од најпопуларните суперѕвезди во Холивуд. Неговата слава далеку ги...