ана бекута

Пронајдени се 137 резултати на тема „ана бекута“
Радио Милева

Еве што возат членовите на жирито на „Ѕвездите на Гранд“: Некој нов автомобил од 100.000 евра, некој половен од 10.000 (ФОТО)

Марија Шерифовиќ и Ана Бекута дојдоа на снимањето на „Ѕвездите на Гранд“ со нови автомобили! Евровизиската победничка се почестила...
Радио Милева

Прв проект по смртта на партнерот: Фолк ѕвездата Ана Бекута сними спот со младата пејачка Зорана Симеуновиќ! (Фото)

Ана Бекута минатата година го загуби својот животен сопатник Милутин Мркоњиќ, па и требаа неколку месеци да се соземе, за да одлучи повторно...
Радио Милева

„Мислев дека ќе пати по смртта на Мрка“: Ана Бекута ја прашаа како може да се весели откако и почина саканиот, а таа не остана имуна за одговор

Политичарот Милутин Мркоњиќ Мрка почина во ноември, а неговата долгогодишна партнерка Ана Бекута беше осудена на социјалните мрежи...
Радио Милева

Ја немате видено во вакво издание: Ана Бекута во кожни хеланки испрати моќна порака до жените: „Секоја жена мора да биде здрава“

Пејачката Ана Бекута последната година успеа да ослабне, а посебно откако остана без нејзиниот емотивен партнер Милутин Мркоњиќ Мрка. Пејачката...
Радио Милева

Некогашниот македонски учесник во „Ѕвездите на Гранд“, Ален Хасановиќ проговори за почетоците: „Ја видов Брена покрај себе и си реков – сè е возможно“

Ален Хасановиќ публиката го памети по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Многу пејачи тврдат дека е...
Радио Милева

Пејачката бае пред домот на Бекута? Соседите открија што се случува во станот на Ана Бекута по смртта на Мрка

Ана Бекута се уште е во жалост поради загубата на нејзиниот партнер Мулутин Мркоњиќ Мрка, а нејзините соседи велат дека ретко ја гледаат...
Радио Милева

Ана Бекута се огласи по првиот настап од смртта на Мрка: Пејачката објави снимки од новогодишниот концерт, па порача: „Да видиме како изгледа за оние кои гледаат од горе“

Пejачката Ана Бекута одржа два новогодишни настапи само еден месец по смртта на Милутин Мркоњиќ Мрка. Ана за дочекот на новата година...
Радио Милева

Први фотографии од Ана Бекута по смртта на Мрка: Пејачката насмеана во друштво на колешката и познатиот политичар (фото)

По смртта на Милутин Мрка Мркоњиќ, Ана Бекута на својот „Инстаграм“ објави дека се повлекува од јавност и ги откажа сите настапи и интервјуа...
Радио Милева

Ана Бекута неутешна по смртта на Мрка: Пејачката постојано плаче и не излегува од станот, сите сакаат да ја видат повторно насмеана

Ана Бекута се повлече од јавност по смртта на Милутин Мрка Мркоњиќ. Пејачката е неутешна поради смртта на нејзиниот партнер, па освен...