албум

Пронајдени се 141 резултати на тема „албум“
Радио Милева

Ги помести границите за својот животен проект: Вака изгледа и звучи Јелена Карлеуша за новиот албум „Алфа“ (фото+видео)

Откако тизерот за новиот албум на Јелена Карлеуша ги запали сите социјални мрежи и се појави на билбордите низ цел Белград, поп дивата...
Промотер

Александар Пешевски ви ја нуди својата „празна страница“ полна со емотивни спомени во албумот – „Blank Page“ (АУДИО)

Александар Пешевски на оние кои ја следат македонската музичка сцена, особено онаа т.н. алтернативна им е веќе добро познато име. Кантавтор...
Радио Милева

Го познава цел свет, а само Македонија му е во срце: Ване Црнгаров – единствениот македонски Елвис Присли не го сонува животот, туку го живее сонот (ФОТО)

„Jailhouse Rock“ е насловот на албумот на единствениот македонски Елвис Присли, Ване Црнгаров, а беше промовиран вчера, (понеделник, 17. јули...
Мегафон

Во понеделник во „Аудиокултура“ промоција на новиот албум „Jailhouse Rock“ на Ване Црнгаров: Македонскиот Елвис со своја верзија на песните на кралот на рокенролот

Во понеделник (17.07.2023) во 12 часот во „Аудио култура“   ќе се одржи промоцијата на новиот албум на Ване Црнгаров, попознат како единсвениот...
Промотер

Игор Џамбазов и Гуру Харе со смут лајт џез верзија на легендарната македонска песна – „Ако умрам ил’ загинам“ (АУДИО)

По неодамнешната промоција (4 јули 2023 година) во една нова пивницатаво скопско Дебар мало  на новиот албум на Игор Џамбазов и Гуру Харе...
Промотер

Роберт Билбилов и диџеј Никифор има заеднички проект: Концертната промоција на „Drunk cut“ закажана за 19 мај во „Станица 26“

Ако досега името на Роберт Билбилов се врзуваше само за најголемите хитови на домашната сцена, кога станува збор за комерцијалната...
Радио Милева

Кога на Маријана Новачевска внучето ќе и дојде на гости: „Елката ја раскитивме, ама затоа баба ја накитивме“ (ФОТО)

Некогашната пејачка Маријана Новачевска, една половина од музичкиот дует сестри близначки Маријана и Росана, со години живее во далечната...
Промотер

„Силви бенд“ со нов албум „Како во сон“ и преработка на старата македонска песна – „Ја излези стара мајко“ (ВИДЕО)

Брачната музичка двојка Силви и Влатко Плевнеш или попознати како „Силви бенд“ во последната недела од годината што измина, го издадоа...