албум

Пронајдени се 111 резултати на тема „албум“
Промотер

Македонскиот гитарски виртуоз Дамир Пух го претстави својот „звучен неонски оган“ во – „Neon Flame“ (ВИДЕО)

Познатиот македонски гитарски виртуоз од помладата генерација Дамир Пух го објави својот нов сингл „Neon Flame“. Се работи за инструментална...
Радио Милева

Милица Павловиќ доби четири милиони за еден ден: Така е тоа кога сите песни ти се хитови, а ти изгледаш ултрасекси! (ВИДЕО)

Музичката фолк ѕвезда Милица Павловиќ го претстави својот четврти студиски албум насловен „Посесивна“ и буквално предизвика општа...
Радио Милева

Единствената Македонка на британската музичка сцена: Јова Радевска – девојката со „девет животи“ го живее својот музички сон во Лондон (ФОТО+ВИДЕО)

Таа една од оние многуте кои оддамна ги спакуваа куферите и заминаа од дома, од родната Македонија.  Но една од ретките која не тргнала...
Радио Милева

Гога Секулиќ искрена: „За ‘Гаќички’ морав да земам кредит, а за да и платам песна на Марина Туцаковиќ, го продадов автомобилот (ФОТО)

Гога Секулиќ, популарната српска пејачка, зборуваше за својот живот и кариера во емисијата „Скенирање“, во која откри дека неколку...
Радио Милева

Христијан Мицкоски со синовите Јован и Антониј подготвени да навиваат за Македонија: „Тројцата мускетари“ го комплетираа албумот на „Панини“ за ЕУРО 2021

Претседателот на најголемата и најбројна партија во Македонија, ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски покрај своите бројни политички...
Радио Милева

Кој го „избриша“ сонцето што „денес над Македонија се раѓа“ од националниот дрес на македонските фудбалери во албумот на „Панини“? (ФОТО)

Фудбалска Македонија испишува историја. Нашата А репрезентација за прв пат на едно големо европско натпреварување, на ЕУРО 2021. Радоста...