спомени

Пронајдени се 30 резултати на тема „спомени“
Радио Милева

Некои не им веруваа на очите, а други пак добро се сеќаваат: Влатко Стефановски во друштво на принцот Чарлс (фото)

Пред 23 години принцот на Велс и син на кралицата Елизабета, Чарлс, беше во Скопје. Едни многу добро се сеќаваат на тоа време и посетата...
Радио Милева

Кристијан Голубовиќ евоцираше спомени од криминалното минато: „Бев сведок на 300 убиства, еден го избодев со нож, им ковав клинци под ноктите, им кршев коски со чекан…“

Кристијан Голубовиќ ги шокираше гледачите на „Задруга 4“, признавајќи дека мачел луѓе во младоста ковајќи им клинци под ноктите! „Имав...
Радио Милева

Калиопи евоцираше сеќавања, па ги спои емоциите и вештината, ама не во песна… туку во нешто, што подеднакво силно ќе ве допре (ВИДЕО)

Пејачката Калиопи Букле на својот профил на Инстаграм објави емотивно видео на кое таа се снимаше заедно со својот татко. Овој пат пејачката...
Радио Милева

Дел од македонските познати фаци како по договор во ист ден објавија фотографии од минатото: Жал за младоста или… како се видоа себе си пред многу години (ФОТО)

Годините минуваат, животот тече, работите се менуваат… „Панта реи“ – како што впрочем вели старата латинска поговорка. Затоа...
Радио Милева

Ах времиња, ах спомени: Роберт Билбилов се присети на детството и за првпат ја покажа сестра си (фото)

Велат дека оној кој успеал барем малку да го сочува детето во себе, тој е посреќен човек. Пејачот и еден од најплодните домашни композитори,...