северина

Пронајдени се 234 резултати на тема „северина“
Радио Милева

Северина направила голем скандал во Хрватска: „ Не е исклучено да добие забрана на националната телевизија“ (фото)

Пејачката Северина Вучковиќ направила проблеми на хрватската телевизија бидејќи на снимањето на новогодишната програма постојано...
Радио Милева

Бившиот на Северина беше во врска со водителката на „Се’ за љубов“, а фотографиите на кои се во љубовен занес се’ уште кружат на социјалните мрежи (фото)

Врската помеѓу Милан Поповиќ и Катарина Шишмановиќ одамна заврши, но никогаш не беше сосема јасно зошто поранешната водителка се обиде...
Радио Милева

„Кралот на бакарот“ искрен за синот Александар: „Којиќ се грижеше за него, не можам да замислам како би му било во Загреб“ (фото)

Бизнисменот Милан Поповиќ во ексклузивно интервју во емисијата „Сценирање“ на водителката Љиљана Станишиќ на ТВ Курир.рс, опиша како...
Радио Милева

Кој воопшто би ја препознал? Северина ги запрепасти сите со фотографија од деведесетите – никогаш не би рекле дека е таа (фото)

Една од најпознатите хрватски пејачки пред дваесет години носеше, верувале или не, кратка руса коса. Познатата Северина Вучковиќ со...
Радио Милева

Милан Поповиќ после Игор почна да се гледа и со Кеба, поранешниот на Северина воодушевен од семејството Којиќ (фото)

Поранешниот партнер на Северина наводно на семејството Којиќ  им кажал дека им стои на располагање за сè што им е потребно. Пред неколку...
Радио Милева

„Ќе платам дупло само да биде моја“: Оваа песна била наменета за Цеца, но на крај ја отпеа Северина (видео)

Северина Вучковиќ пред 11 години го сними еден од најголемите хитови во кариерата „Град без луѓе“, а сега е откриено дека песната е напишана...
Радио Милева

Игор Којиќ најпосле ја откри причината за разводот од Северина: „Верувам дека еден ден таа ќе се ослободи од тие канџи“

Синот на Кеба продолжува да ја интригира јавноста откако се смири со бившиот партнер на Северина, а сега Игор Којиќ конечно проговори...
Радио Милева

Ја истепа сестра си, но го тепала и бившиот сопруг Игор: Северина поради пари направила хаос и во семејството на Кеба

Пејачката Северина Вучковиќ последните години е во голем финансиски проблем, поради што, меѓу другото, настанал и семеен проблем кога...
Радио Милева

Милан Поповиќ разврза јазик за односот со Игор Којиќ: „Би било лудо да е така, но ние никогаш не сме биле непријатели“

Бизнисменот Милан Поповиќ, поранешен партнер на пејачката Северина Вучковиќ, неодамна ги изненади сите кога објави фотографија со...
Радио Милева

Сестрите на Северина ја обвинуваат дека го продала својот дел од семејниот имот и ги оштетила за 500.000 евра (фото)

Веста дека Северина Вучковиќ се степала со нејзината сестра Маријана Поповиќ во станот на нивната мајка во Сплит брзо се прошири низ...
Радио Милева

Се огласи Маријана, сестрата на Северина: „Ме прободе со остар предмет… Таа веќе подолго време конзумира наркотици“ (ФОТО)

Сестрата на Северина Вучковиќ, Маријана Поповиќ, ја пријавила за насилство, а сега откри што се случувало во станот на нивната мајка...
Радио Милева

На Северина ѝ се заканува затвор до 5 години? Адвокатот откри детали за случајот со пејачката и нејзината сестра (фото)

Северина Вучковиќ во вторникот попладне ја пречека полицијата на аеродромот во Загреб. Причина била семејна расправија меѓу Северина...