развод

Пронајдени се 322 резултати на тема „развод“
Радио Милева

„Како на челото да ми пишува дро*а“: Гоца Тржан никогаш поискрена за пропаднатиот брак со Иван Маринковиќ

Гоца Тржан проговори за најтешкиот период во животот, а се присети за пеколот низ кој поминала по разводот со Иван Маринковиќ, кој моментално...
Радио Милева

Војната меѓу бившите сопружници не престанува: Емина повлече неочекуван потег, а на Мустафа тоа нема да му се допадне

Врската меѓу бившите сопружници Емина Јаховиќ и Мустафа Сандал е лоша веќе подолго време. Откако пред два месеци на раскошна венчавка...
Радио Милева

Ги поврзува иста работа: Душко Тошиќ не сака да коментира за разводот со Карлеуша, но за овој момент јавно се огласи (фото)

Откако Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ објавија дека ставиле крај на бракот, медиумите не престануваат да шпекулираат за причините за...
Радио Милева

Доста беше од лаги: Првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ ја изнесне вистината за разводот од пејачот (фото)

Колку и да не ги сакаше медиумите и јавното експонирање во претходните години, првата сопруга на Жељко Јоксимовиќ не криеше дека е задоволна...
Радио Милева

Бајага јавно проговори за разводот: Музичарот откри кога точно се разделил од сопругата Емилија (фото)

Разводот на Момчило Бајагиќ Бајага по 33 години брак го шокираше целиот регион. Бајага и неговата сопруга Емилија важеа за еден од најстабилните...
Радио Милева

Осамна никогаш видена фотографија од почекотот на љубовната врска на Гоца и Шабан Шаулиќ која крие тајна (фото)

Фотографијата на Гоца и Шабан Шаулиќ од почетокот на нивната љубов крие голема тајна. Имено, иако нивниот брак многупати беше мета на...
Радио Милева

Немал за леб, а сега брои милиони: Родителите на Душко Тошиќ поради сиромаштија морале да го пратат во дом (фото)

Поранешниот фудбалер и фудбалски менаџер Душко Тошиќ се разведе со споразумен договор по 14 години брак со Јелена Карлеуша. Она што сите...
Радио Милева

Откако Карлеуша објави дека Душко не се гледа како дел од семејството, тој се огласи со фотографија која говори се’ (фото)

Дека Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ се разведуваат дознавме по објавата на поп-ѕвездата која преку социјалните мрежи ги информираше...