развод

Пронајдени се 293 резултати на тема „развод“
Радио Милева

Српската манекенка Бојана Рајиќ е приказна за себе: Сопругот, познат фудбалски голман го изневерила со нивниот близок семеен пријател, со кого по разводот се венчала во дневната соба, а сега на 41 година, стана бруцош на факултет!

Српската манекенка Бојана Рајиќ денес живее мирен начин на живот и ретко се појавува во медиумите, додека порано тоа не беше случај....
Радио Милева

Силвана Арменулиќ пред да загине поднела документи за развод од својот сопруг: Била вљубена во една друга позната личност, но тоа не бил Тома (ФОТО)

Иако во филмот „Тома“ бракот на пејачката Силвана Барјактаревиќ, подоцна Арменулиќ со нејзиниот сопруг, тенискиот тренер Радмило...
Радио Милева

Најпопуларната српска ТВ водителка Јована Јеремиќ брутално искрена: „Бракот не се растура заради ку*ва“! (ФОТО)

Јована Јеремиќ неодамна објави дека се разведува од Воислав Милошевиќ, а сега откри и дали некогаш простила прељуба. Изјавата на Јована...
Радио Милева

Кеба го прокоментира разводот на Северина и Игор: „ Тие се возрасни луѓе, многу ми недостига Александар, тој повеќе време поминуваше со нас отколку со Северина“

По подолга медиумска пауза, Драган Којиќ Кеба конечно се огласи за разводот на неговиот син Игор и Северина. Имено, пејачот изјави дека...
Радио Милева

Сале – Тропико се разведува: По десет години пејачот и неговата сопруга, пејачката Јована Пајиќ ставаат точка на бракот (ФОТО)

Пејачот Александар Цветковиќ, фронтмен на групата „Тропико бенд“ и пејачката Јована Пајиќ решија да стават точка на бракот. По десет...
Радио Милева

Лепа Брена му го растурила бракот на Лукас? Менаџерот на Аца проговори за разводот на пејачот: „Тие пријатели му го уништија семејството“

Естрадниот менаџер Саша Мирковиќ во емисијата „Сценарио“ на курир.рс изјави дека Лепа Брена и останатите членови на „Гранд“ се виновни...
Радио Милева

Исплива невидена фотографија до сега од венчавката со првиот сопруг на Сузана Манчиќ: Таа беше најпосакуваната лото девојка, тој еден од седуммината во најпопуларната музичка група (ФОТО)

Некогашната ултрапопуларна пејачка и ТВ водителка Сузана Манчиќ денеска е во среќен брак со грчкиот бизнисмен Симеон Оцомокос, а претходно...
Радио Милева

Турскиот пар стави крај на неколкумесечните шпекулации за бракот: Бали Бег и сопругата конечно открија дали се разведуваат

Бракот на една од најатрактивните актерски парови Бурак Озџивит и Фахрие Евџан често е мета на турските медиуми. Иако парот, како што...
Љубов и Секс

Поголеми се шансите да се разведете, ако партнерот сте го запознале преку интернет покажало истражувањето на Фондацијата за брак

Според една нова студија, брачните двојки кои се запознале преку апликација имаат шест пати поголеми шанси да се разведат од паровите...
Радио Милева

Водителката на емисијата „Балканска улица“, Весна Дедиќ ги откри деталите за разводот: „Лошиот брак е воз од кој треба наврема да скокнеш, па макар ги скршил обете раце и нозе“

Водителката на популарната ТВ емисија „Балканска улица“, Весна Дедиќ, пред неколку години се разведе од поранешниот сопруг Срѓан со...
Радио Милева

Водителката на „Слагалица“ проговори за разводот:„Со денови бев во кујната и знаете што се случи? Сопругот се сврте и си замина“

Водителката Милица Гачин која на публиката е позната како водителка на „Слагалица“ си ја отвори душата и го сподели своето искуство...
Радио Милева

Војна меѓу снаата и свекрвата: Мајката на Игор Којиќ е виновна за разводот со Северина? Ја обвинила пејачката дека го изневерува синот

Во медиумите долго време се шпекулираше за разводот на Северина и Игор, се до неодамна кога пејачката потврди дека се развеле, но и дека...