победник

Пронајдени се 49 резултати на тема „победник“
Радио Милева

Вака изгледаше прогласувањето на победникот во „Ѕвездите на Гранд“: Нермин Ханџиќ е победник, а Алксандар од Охрид заврши втор (видео)

По десет месеци борба, работа и напори на менторите да им го дадат најдоброто на кандидатите, конечно триумфираа најдобрите, а според...
Радио Милева

Победникот на Евровизија се приклучува на украинската војска, а неговата разделба од саканата е срцепарателна (ФОТО)

Оркестарот Калуш победи на овогодинешната Евровизија во Торино, а фронтменот на популарниот бенд е фотографиран како се бакнува со...
Радио Милева

И победникот на „Ѕвездите на Гранд“ пристигна кај Дарко Димитров: Се “крцка“ нова музичка победа во студиото кај „мајсторот за музичко дело“

И победникот на „Ѕвездите на Гранд“ пристигна кај Дарко Димитров: Се “крцка“ нова музичка победа во студиото кај „мајсторот за музичко...
Радио Милева

Победникот на „Ѕвездите на Гранд“ својата победа ја посвети на неговата покојна мајка: „Мајко, ова е за тебе“

Махир Мулалиќ ја однесе победата на 14 сезона на регионалното музичкото шоу „Ѕвездите на Гранд“. Откако Поповиќ го прогласи победникот,...
Ништо лично

Евросонг 2021: „Шмркање дрога“ и летање орли во кадар, многу повеќе геј отколку хит парада, Балканот солидно пласиран, Македонија на дното? (ФОТО)

Тестот за дрога на пејачот Дамиано Давид на италијанска рок-група „Мансекин“, која победи на Евросонг 2021 е НЕГАТИВЕН , соопштија од ...
Радио Милева

Италија победи на Евровизија, а фронтменот на победничката група обвинет дека консумира дрога за време на гласањето – еве го нивниот одговор (видео)

Италијанската група „Монескин“ победи на 65-то издание на Евровизија 2021 која се одржа во Ротердам, Холандија. Сепак, оваа рок група додатно...
Радио Милева

Од срамежливо момче до презгоден фраер: Погледнете ја трансформацијата на некогашниот победник на „Ѕвездите на Гранд“ (фото)

Душан Свилар во 2007 година ја однесе победата во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Иако тогаш беше срамежлив тинејџер, сега...
Мегафон

Стефан Марковски со збирката раскази „Фауст го трча плебејскиот круг“ победник на конкурсот „Книжевен круг за проза“

Со одлука на стручна комисија, Друштвото на писатели Битолски книжевен круг ги објави наградените ракописи за 2020 година, при што наградата...
Радио Милева

Ограбен победникот на „Ѕвездите на Гранд“: Арамии му влегле во станот во Нов Белград и му го однеле сиот накит, злато, пари… (ФОТО)

Пејачот Стефан Петрушиќ (31), поранешен победник на натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, бил мета на непознат разбојник кој вчера го ограбил...