песни

Пронајдени се 31 резултати на тема „песни“
Радио Милева

Покојната Марина Туцаковиќ остави список со должници: Естрадата и должи над 90.000 евра, а кога јавно ќе се отвори тевтерот, на многу ѕвезди нема да им биде добро (ФОТО)

Кога дознала дека боледува од рак и почнала да се бори за сопствениот живот, Марина Туцаковиќ се откажала од идејата да ги собере сите...
Радио Милева

Гога Секулиќ искрена: „За ‘Гаќички’ морав да земам кредит, а за да и платам песна на Марина Туцаковиќ, го продадов автомобилот (ФОТО)

Гога Секулиќ, популарната српска пејачка, зборуваше за својот живот и кариера во емисијата „Скенирање“, во која откри дека неколку...
Мегафон

Србија по лекцијата за здравство, ни држи и лекција по школство: По Балашевиќ, песни и на Бајага и „Бијело дугме“ влегуваат во училишните учебници

Како што е веќе познато, три песни од Ѓорѓе Балашевиќ ќе се најдат во српските учебници за основно училиште. Според најновите информации...
Радио Милева

Некои од најголемите хитови на Цеца, требало да ги сними сосема друга позната фолк пејачка… еве и која! (ФОТО)

Пејачката Весна Змијанац откри еден многу интересен факт, кој малкумина го знаеја, а е поврзан со одредени песни на Светлана Цеца Ражнатовиќ,...
Радио Милева

Ријана сликовито појасни зошто 5 години нема нов албум: Повеќе пари од гаќички, отколку од хитови! (ВИДЕО)

Цел Холивуд денес зборува за Ријана, иако обожавателите се откажаа од надежта дека наскоро ќе слушнат некоја нејзина нова песна и покрај...
Радио Милева

Вака дел од познатите Македонки го славеа празникот: Која Св. Трифун, која Св. Валентин, која обата… со вино, цвеќе, прегратки, пораки, песни и пози во постела од рози! (ФОТО)

Свети Трифун или Свети Валентин? Дилемата почна да станува вечна откако не така оддамна католичките празници како овој вториов или...
Радио Милева

Многу учесници во „Ѕвездите на Гранд“ пеат песни од Ивана Петерс, а таа вели: „Мене тоа шоу повеќе ми личи на ријалити, отколку работа на кариератра на младите“

Српската пејачка Ивана Петерс истакна дека не е точно дека од рокенролот и поп музиката, жанровите што ги пее, не можат да заработат...
Радио Милева

Вистината на виделина: Откриени непознати детали за несогласувањето меѓу Драгана Мирковиќ и Сека Алексиќ

Драгана Мирковиќ и Сека Алексиќ беа добри пријателки со години, сè додека не се случи една ситуација во 2010 година, што промени сè и оттогаш...
Радио Милева

Лепа Брена пееше од изолација, па среде песна заплака и мораше да го прекине снимањето… и така неколку пати! (ВИДЕО)

Лепа Брена како и многу пејач(к)и дојде до идеја да запее од изолација, и со тоа да се обиде да ја залечи тагата што над сите нас се надвисна....
Радио Милева

Стојне Николова и Мојсо споија убаво и корисно во карантинот: Ем ве забавуваат, ем вежбаат, ама не само песни, туку и нешто друго… (ВИДЕО)

Онлајн комуникацијата исполнета со информации, едукација и забава сакале или не, ни станува секојдневие, нов начин на живот. Во него,...
Радио Милева

Пејачот кој сите го знаете ја вивна Емина Јаховиќ кон ѕвездите: Ги направи најдобрите песни за неа, а еве кој е во прашање (фото)

Емина Јаховиќ сега е популарна пејачка, а хитовите што и донесоа слава, се дела на еден познат пејач. Тоа е Хари Варешановиќ подобро познат...