миа костова

Пронајдени се 118 резултати на тема „миа костова“
Радио Милева

Миа Костова во напад на системот за одбрана на Ламбе: „Пет години не го најдовте тој што ми го запали автомобилот, а го yaпcивте Ламбе додека бугарскиот клуб се’ уште чуреше“ (ФОТО)

Реакциите по опожарувањето на влезната врата на бугарскиот културен клуб „Иван Михајлов“ во Битола, приведувањето и притворот за...
Лице в Лице

Искрено со Миа Костова: “Тијана ме извлече од токсична врска и ме научи дека за љубов не треба да се трудиш“ (ВИДЕО)

Некогашната водителка на „Бекјстеџ“, Миа Костова, денес е една од највлијателните на Инстаграм. Не е тајна дека постојано го привлекува...
Радио Милева

Миа Костова ги „распука“ партиските подлизурковци што ја бранеа министерката Славјанка од злобни коментари: „Кај сте бе истите тие поборнички за жените за мене, кога ми силуваа се’ до 4-то колено и пишуваа дека сум родила дете, а не знам чије е?“

Некогашната македонска водителка и инфлуенсерка Миа Костова постојано е активна на социјалните мрежи и отворена за нејзините следбеници. Покрај...
Радио Милева

Миа Костова одговараше на „Инстаграм прашања“, па кога ја прашаа дали размислува да живее надвор од Македонија, еве што одговори

Социјалните мрежи се платформи каде што поминуваме најголем дел од времето, а јавните личности ги користат за да ги информираат своите...
Радио Милева

Миа Костова сликовито покажа како ни изгледа јавната администрација: Шалтер или шанк во распеана кафеана и службеничка ала „жена од султана“? (ВИДЕО)

Македонската ТВ водителка и  мошне активна инфлуенсерка Миа Костова, продолжи на себе својствен начин  да ја отсликува реалноста. Нештата...
Радио Милева

Вака би изгледало кога Миа Костова би била главна сестра или само на хумористичен начин реално го преслика здравствениот систем на Филипче: „Не можам да верувам, кој се’ има диплома“? (ВИДЕО)

Македонската ТВ водителка и во последно време мошне активна и експонирана инфлуенсерка Миа Костова, со своите споделени постови, речиси...
Радио Милева

Миа Костова славеше јубилеј на една од најважните жени во животот: „Посакувам да си тука уште барем толку“ (фото)

Некогашната македонска водителка и инфлуенсерка Миа Костова постојано е активна на социјалните мрежи и отворена за нејзините следбеници. Покрај...
Радио Милева

Миа Костова се одлучи за голема промена, од крајниот резултат таа е воодушевена, а вас како ви се допаѓа? (фото)

Mиа Костова, некогашната македонска водителка, а сега добро позната инфлуенсерка која нема влакна на јазикот, јасно го кажува својот...
Радио Милева

Миа Костова и Јоци одново со право „ги заплескаа“ оние од власта: Осамнаа срамни билборди „ЗА“ и „КОНТРА“ вакцинацијата, кои ги згрозија и граѓаните и познатите (ФОТО)

Од една страна државата труби со скапи кампањи, повикувајќи на „задолжителна“ вакцинација, од друга страна бројката на заразени и...
Радио Милева

Миа Костова во „Фејсбук војна“ сама против „сите“, а најмногу против „партиски доктори“ и функционери: „Ќе ги замолам партиските полтрони со трајна фризура да не ме ставаат во уста“! (ФОТО)

Новите рестриктивни Ковид мерки на Владата и Комисијата за заразни болести не само што се „ќорец во празно“ кој не дава никакви ефекти,...
Радио Милева

Миа Костова отворено му го „плесна“ на Филипче: „Пола докторска фела се смее на теорииве новокомпонирани, а тој упорен со истиот муабет како пијан на слава у 5 и 15 сабајле… дај докторе замини, почнавме да зеваме“!

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека оние што прележеле Ковид 19 немаат, односно имаат многу помал имунитет од оние што...
Радио Милева

Викенд на жешки деколтеа, длабоки како океан: Познатите Македонки сексапилни до максимум – која е фаворит? (ФОТО)

Тешко да помине лето без многу фотографии од познатите дами Македонки од нивните избрани летни дестинации за одмор. Така е секое лето… Повеќето...