миа костова

Пронајдени се 108 резултати на тема „миа костова“
Радио Милева

Миа Костова се одлучи за голема промена, од крајниот резултат таа е воодушевена, а вас како ви се допаѓа? (фото)

Mиа Костова, некогашната македонска водителка, а сега добро позната инфлуенсерка која нема влакна на јазикот, јасно го кажува својот...
Радио Милева

Миа Костова и Јоци одново со право „ги заплескаа“ оние од власта: Осамнаа срамни билборди „ЗА“ и „КОНТРА“ вакцинацијата, кои ги згрозија и граѓаните и познатите (ФОТО)

Од една страна државата труби со скапи кампањи, повикувајќи на „задолжителна“ вакцинација, од друга страна бројката на заразени и...
Радио Милева

Миа Костова во „Фејсбук војна“ сама против „сите“, а најмногу против „партиски доктори“ и функционери: „Ќе ги замолам партиските полтрони со трајна фризура да не ме ставаат во уста“! (ФОТО)

Новите рестриктивни Ковид мерки на Владата и Комисијата за заразни болести не само што се „ќорец во празно“ кој не дава никакви ефекти,...
Радио Милева

Миа Костова отворено му го „плесна“ на Филипче: „Пола докторска фела се смее на теорииве новокомпонирани, а тој упорен со истиот муабет како пијан на слава у 5 и 15 сабајле… дај докторе замини, почнавме да зеваме“!

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека оние што прележеле Ковид 19 немаат, односно имаат многу помал имунитет од оние што...
Радио Милева

Викенд на жешки деколтеа, длабоки како океан: Познатите Македонки сексапилни до максимум – која е фаворит? (ФОТО)

Тешко да помине лето без многу фотографии од познатите дами Македонки од нивните избрани летни дестинации за одмор. Така е секое лето… Повеќето...
Радио Милева

Миа Костова летото го поминува надвор од Македонија, а сега ја објави и првата фотографија во бикини: „На толку фоловери немам слика за „их, бе машала“

Летната сезона и одмори се во полн ек, а дамите како едвај да чекаа да го распослат својот сексапил на плажа. Некои повеќе, некои помалку...
Радио Милева

Мајката на Миа Костова на прагот од седмата деценија позира во бикини и остава без здив: „Од овој стомак излегов пред 36 години“ (фото)

Миа Костова секоја година на Денот на вештерките 31-ви октомври има објава на социјалните мрежи која е страшно добра! Станува збор за...
Радио Милева

Миа Костова на „Инстаграм“ одговараше на прашања кои никогаш досега не ги одговорила: „С*кс колку пати неделно“ – еве го нејзиниот одговор

Некогашната македонска водителка, а сега инфлуенсерка Миа Костова е активна на социјалните мрежи каде редовно ги рекламира разни брендови...
Радио Милева

Миа Костова на неколку месеци ја напушта Македонија, а еве што вели на прашањето дали би влегла во „Задруга“

Водителката и македонската инфлуенсерка Миа Костова е една од најактивните и најангажираните корисници на социјалните мрежи, посебно...