коса

Пронајдени се 177 резултати на тема „коса“
Радио Милева

Карлеуша го смени имиџот, ама не и навиките: Со нова боја на косата, во стариот аутфит – речиси „пиштол гола“! (ФОТО)

Јелена Карлеуша повторно ги „извади од чевли“ своите следбеницина Инстаграм, а со оглед на тоа дека пејачката  ја следат повеќе од...
Радио Милева

Лила и Лина одлучија да направат промена, па сега изгледаат побујно….во косата – како ви се допаѓа? (фото)

Постои една изрека која вели „Ако нешто на себе не ви се допаѓа, променете го“. Ова се почесто се користи во светот на шоубизнисот, каде...
Живот и Стил

Спречува опаѓање, го стимулира растот, волуменот и квалитетот на косата: Еве како да подготвите маска за регенерација

Потребни се неколку состојки: Многу жени имаат проблем со опаѓање на косата. За да го спречите ова и да ја зајакнете косата, ви предлагаме...
Радио Милева

Кристина Димитриевска направи впечатлива промена на имиџот – долгата коса веќе не е нејзин заштитен знак (фото)

Неодамна во домашните медиуми како бомба одекнаа написите дека пејачот Даниел Кајмакоски наводно „бил отруен“ од неговата бивша сопруга,...
Радио Милева

Александра Пријовиќ ја нарекоа „кинеска кралица“: Еве зошто кога се појави на снимање во „Гранд“, сите ја покажуваа со прст и и’ се изнасмејаа?! (ФОТО)

Не е тајна дека скоро сите ѕвезди и славни личности користат различни уметоци (познати како клипсови) за да ја дотераат косата да изгледа...