коса

Пронајдени се 147 резултати на тема „коса“
Радио Милева

Тијана Милентијевиќ комплетно го смени имиџот: Сега пејачката е брутално секси, толку многу што и султанот би и позавидел (ФОТО)

Тијана Милентијевиќ, попозната како „Жена од султана“, ја воодушеви милионската публика со нејзиниот истоимен хит. Нејзиниот глас...
Радио Милева

Марјана Станојковска навидум направи мала, ама доста впечатлива промена од која тешко ќе ја препознаете (фото)

ТВ водителката Марјана Станојковска како популарно и доста ангажирано лице е актуелна во текот на целата година. Но со доаѓањето на...
Радио Милева

Вака изгледаа „Ѕвездите на Гранд“ пред да станат славни: Првите пари ги потрошиле на ставање силикони и заби (ФОТО)

Едно од најпопуларните музички натпреварувања секако  се „Ѕвездите на Гранд“, кое од првиот ден на емитувањето привлекува голема...
Радио Милева

Лила секогаш е дотерана и стокмена од глава до петици, но во вакво опуштено домашно издание, никогаш не сте ја виделе (фото)

Кога ќе се каже Лила, нема потреба да се дополнува со – која Лила? Таа е неприкосновена во својата работа, а неколку години наназад...
Живот и Стил

Кога ја миете косата – наутро или навечер? Разликата е голема, а еве во кој период од денот е подобро да го правите тоа

Експертите откриваат како миењето на косата пред спиење влијае на самото влакно и која е разликата во однос на утринското миење. Тие...
Радио Милева

Цеца Ражнатовиќ никогаш не изгледала подобо: Сензуална и заводливаво во тесен фустан и коса до задникот (фото)

Иако отсекогаш важи за една од најатрактивните пејачки на српската музичка сцена, се чини дека Цеца Ражнатовиќ никогаш не изгледала...
Радио Милева

Викторија Лоба е нежна грација и по најновата трансформација: Пејачката ја скрати долгата руса коса, па се соблече… за на плажа (ФОТО)

Викторија Лоба покрај својот глас, снежно белиот руски физикус, сините очи и постојаната насмевка, како свој заштитен знак ја имаше...