колеги

Пронајдени се 50 резултати на тема „колеги“
Радио Милева

ДНК ги повикаа фановите да споделат заеднички фотографии направени со нив, па добија интересно видео од колегите: „Што прво им паѓа на памет кога ќе ги спомнат ДНК?“ (ВИДЕО)

По повод 20-годишниот јубилеј на ДНК и претстојниот концерт закажан на 3- ти декември во арената „Борис Трајковски“ Панчо и Андреј најпрвин...
Радио Милева

Гоца Тржан без влакна на јазикот проговори за односот со колегите на естрадата: „Малкумина се осмелиле да ми забележат“

Гоца Тржан долго време важеше за една од најискрените на српскатаестрадата, а во интервју зборуваше за односот со колегите и материјалните...
Радио Милева

Катерина Павлова на втора регистрација: Македонската спортска новинарка откако се разведе од еден, се омажи за друг колега! (ФОТО)

Спортската новинарка Катерина Павлова освен по своите спортски коментари и написи стана позната и по тоа што не се срами да прикачи...
Радио Милева

Др.Методи Чепреганов и Др. Миодраг Врчаковски отсега и службено „колеги“ со Андреј ДНК: Две легенди и една музичка ѕвезда со различни професии, а иста страст – музиката! (ФОТО)

Двајцата врвни македонски лекари – специјалисти, веројатно најдобрите во своите области во државата. Др.Методи Чепреганов – специјалист...
Радио Милева

Нада Топчагиќ со импресии од роденденот на Ибра во Милано: „Колегите можат само да ми плукнат под прозорец и да ‘цркнат’ од љубомора“ (ФОТО)

Пејачката Нада Топчагиќ (68) се појави на роденденската забава во Милано на фудбалската мегаѕвезда Златан Ибрахимовиќ, а по гала забавата...
Радио Милева

„Оваа најмногу доловува колку те сакам“: Каролина Гочева со специјална роденденска честитка за Елена Ристеска (фото)

Таа е пролетно дете, родена во најубавиот дел од годината, месец април кога цути пролетта и буди убави чувства. Тоа е периодот кога е...
Радио Милева

На Рада Манојловиќ и „пукна филмот“ поради колегите: „Не ми мислат добро, не гледам поента за дружење“

Пејачката Рада Манојловиќ не зборува често за своите колеги од естрадата, па затоа често се смета дека не се дружи со никого од јавната...
Радио Милева

Вака изгледала свадбата на љубовницата на Душко Тошиќ: Пеѓа ја запросил Ана на голем одмор уште додека додека била средношколка, а на свадбата им пеела половина српска естрада! (ФОТО)

Аферата помеѓу Душко Тошиќ, сопругот на Јелена Карлеуша  и Ана Јовановиќ, поранешната сопруга на пејачот Пеѓа Јовановиќ – Близанац,...
Радио Милева

Рада Манојловиќ “распали“ по своите колеги: „Не се жалете дека немате пари, народот нема од што да живее“

Рада Манојловиќ веќе подолго време се одмара во родното село Четереж бидејќи поради пандемијата со короната и се откажени сите настапи. Меѓутоа,...