колеги

Пронајдени се 32 резултати на тема „колеги“
Радио Милева

Заради Ванда, Мауро Икарди си го расипа пријателството со најдобриот другар од аргентинската репрезентација и му го растури бракот (ФОТО)

Ванда Икарди,  сексапилната сопруга на аргентинската фудбалска ѕвезда Мауро Икарди, важи за најпознатата прељубница во светот. Расната...
Радио Милева

Каќа Грујиќ удри по колешките: „Немав потреба да бидам играчка на дедо – милионер кој ги влече пејачките по јахти и хотели“

Атрактивната пејачка Катарина Грујиќ неодамна ја објави својата нова песна „Машка ку*ва“, а истакна дека имала средба со машка ку*рва. „Песната...
Мегафон

НБА кошаркарските ѕвезди со проштални пораки се збогуваат со легендата: „Хероите доаѓаат и си заминуваат, но легендите живеат вечно“ (ФОТО)

Жалната вест која го шокираше светот, за жал е потврдена. Американската кошаркарска легенда Коби Брајант го загуби животот на 41 годишна...
Радио Милева

Македонската естрада ги извади спомените на Тоше од хард дискот на сеќавањата, па ги сподели на социјалните мрежи: „Броиме години во кои недостигаш“ (ФОТО)

Тоа кобно утро на 16-ти Октомври 2007 година, никој од нас не сакаше да поверува во она што го слуша, дека Тоше трагично го загубил животот...
Радио Милева

Елена Велевска за „Бекстејџ“ сподели дека има проблем со „евтината роба“ од естрадата: „Се фаќаат за мојот хонорар, со кое прво се бунат?!“

Кога на фолк пејачката Елена Велевска нешто и претставува проблем и ги оптоварува нејзините мисли, работата и секојдневието, таа тоа...
Радио Милева

Цеца ги разоткри јавните личности: „Моите колеги си дозволуваат се и сешто само за да бидат во центарот на вниманието“

Светлана Цеца Ражнатовиќ откри дека воспитувањето е најважниот дел во растењето на детето. Таа вели дека многумина јавни личности се...