италија

Пронајдени се 53 резултати на тема „италија“
Радио Милева

Марија Груевска се пријавила да ја претставува Македонија на „Евровизија 2022 година“: „Ако успеам да влезам ќе биде најспектакуларниот настап досега“

Битолчанката Марија Груевска публиката ја препознава по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Имено,...
Мегафон

Македонија против Португалија, Шкотска, Италија, Русија, Шведска или Велс во првиот бараж чекор на патот до Катар?

Македонската фудбалска репрезентација ги дозна сите можни противници во плејофот за пласман на Светското првенство во Катар, откако...
Радио Милева

Роналдо се врати во Јунајтед, но неговата бивша сосетка од Торино раскажа како е да се живее во негова близина

Кристијано Роналдо ја започна оваа фудбалска сезона како член на Јувентус, но набргу се врати во Англија, во „својот“ Манчестер Јунајтед....
Радио Милева

Лидија Вукиќевиќ „смува“ 10 години помлад сликар од Италија, па проговори за нивниот однос: „Секојпат како да е првпат“

Актерката Лидија Вукиќевиќ која важи за една од најзгодните жени на српската јавна сцена ужива во врска со 10 години помлад сликар од...
Радио Милева

Италијанска новинарка известуваше во живо од ЕУРО 2020, па прекрстувајќи ги нозете, ги покажа гаќичките: Паола Ферари како Шерон Стоун (ВИДЕО)

Атмосферата на ЕУРО 2020 сериозно се загрева, има сè повеќе теми за разговор за настаните на теренот, но сега има и за оние, надвор од него. Една...
Радио Милева

За неа велат дека е најубава жена во светот: Ова стујардеса од Италија со својот атрактивен изглед ќе ви го помати умот

Оваа атрактвина стујардеса го привлекува вниманието каде и да се појави, а кога на социјалните мрежи ќе објави фотографија добива многу...
Радио Милева

Сексапилната „ураганка“ му се залепи на пејачот на победниците на Евросонг 2021: „Ќе биде мој, баш ми е гајле што има девојка“ (ФОТО+ВИДЕО)

Претставникот на Италија на Евровизија, пејачот Дамиано Давид од групата „Манескин“, воодушеви многу припаднички на понежниот пол,...
Ништо лично

Евросонг 2021: „Шмркање дрога“ и летање орли во кадар, многу повеќе геј отколку хит парада, Балканот солидно пласиран, Македонија на дното? (ФОТО)

Тестот за дрога на пејачот Дамиано Давид на италијанска рок-група „Мансекин“, која победи на Евросонг 2021 е НЕГАТИВЕН , соопштија од ...
Радио Милева

Српската манекенка и топ модел Јована Швоња, сопруга на фудбалерот Филип Ѓорѓевиќ се соблече, па доби непристоен предлог, на кој уште побезобразно возврати: „Само еден час, велиш…?“

Српската манекенка и топ модел која е сопруга на фудбалскиот репрезентативец Филип Ѓорѓевиќ важи за една од најзгодните, насексапилните...
Радио Милева

Иако е во врска со 24 години помлад, Дара – Бубамара повторно им испраќа експлицитни фотографии на други момчиња (ФОТО)

И кога естрадата принудно мирува, Дара Бубамара не мирува. Пејачката, која поради провокативни фотографии и видеоклипчиња честопати...
Радио Милева

Ибра одново ја направи мегапопуларна: Песната на Нада Топчагиќ со која Ибрахимовиќ се појави на годинешниов Санремо, „растура“ во Италија (ВИДЕО)

Песната „Јутро је“ на Нада Топчагиќобара рекорди по слушаност во Италија, Таа  стана многу популарна особено во провинцијата Ломбардија,...
Радио Милева

Горан Пандев се обидоа да го „предриблаат“ на скриена камера, арно ама… : „Имајте малку респект, каква Индија, попрво ќе се пензионирам!“ (ВИДЕО)

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер, македонската фудбалска легенда неодамна во Италија се обидоа да го наместат и насамарат,...
Живот и Стил

На ова место можете да озборувате, да пиете кафе, да зборувате за култура, но коронавирусот не смеете да го споменувате

Менаџерката на еден бар во Италија очигледно и дошло преку глава од сè што е поврзано со Ковид-19, па затоа вовела ново правило за гостите:...