храна

Пронајдени се 97 резултати на тема „храна“
Живот и Стил

Намирници кои онколозите никогаш не ги јадат: Ако сакате добро здравје, намалете ја нивната консумација

Рецептот за совршено здравје не постои, но храната може да помогне да се чувствуваме подобро и да го намалиме ризикот од разни заболувања. Неколку...
Живот и Стил

Чувствувате болка и тежина во стомакот по јадењето? Ова се можеби причините за ваквата непријатна состојба

Болката во стомакот, односно желудникот, по јадењето може да биде силна и прилично иритантна. Ако болката исчезне по одредено време,...
Радио Милева

Привлечна руска глумица куририте за испорака на храна во станот ги дочекувала топлес и само по гаќички (ФОТО 18+)

На снимката што ја доби ознаката (18+ ) полуголата Марија за време на двомесечната изолација пречекувала голем број курири за достава...
Радио Милева

Сите штом излезат надвор носат заштитна маска и ракавици, а нашата фолкерка и качулка преку главата, а еве и зошто: „’Рани Сани, да те „лае“! (ВИДЕО)

Изолацијата на сите тешко ни паѓа, а особено на оние што не се навикнати да седат дома, зарадаи природата на работата, како естрадните...