филм

Пронајдени се 121 резултати на тема „филм“
Радио Милева

Познатиот холивудски актер објави фотографија на која е целосно гол, а дамите ширум светот се распаметија од позата и мускулите (фото)

Американскиот актер Чанинг Тејтум (41) објави фотографија на Инстаграм каде е целосно гол. Заводникот ги прекри гениталиите со емотикон...
Радио Милева

Слоба Радановиќ се пофали дека ќе глуми на филм, а веднаш потоа стигна брутална порака од бившата сопруга Кија Коцкар (фото)

Една од улогите во филмот за ММА борците чие сценарио го напиша синот на покојниот Балашевиќ, Алекса, му беше доделена на фолклорот Слободан...
Мегафон

„Спомен костурница“ – Велес и „Македониумот“ во Крушево ќе ги гледаме во научно-фантастичниот филм „Празникот на хризантемите“

Заврши снимањето во РСМ на долгометражниот дебитантски игран филм “Празникот на хризантемите” (“Chrysanthemum day”) на младиот украински...
Радио Милева

Целата српска јавност застана зад неа откако објави дека била силувана од својот професор по глума, а сега со една фотографија Милена Радуловиќ го навлече сиот гнев и бес на нацијата (ФОТО)

Актерката Милена Радуловиќ се најде во фокусот на вниманието на јавноста и медиумите кога реши да направи тежок, но храбар чекор пријавувајќи...
Радио Милева

Србите ќе снимаат филм за британското кралско семејство: Нема да ви се верува која фолк пејачка ќе ја глуми Меган Маркл? (ФОТО)

Прашината што се крена откако Меган Маркл и нејзиниот сопруг принцот Хари решија да му кажат на целиот свет зошто решија да го напуштат...
Радио Милева

Синот на Ѓорѓе Балашевиќ имал големи планови пред смртта на татка си: Алекс се занимава со спорт, а покренал и сопствен бизнис

Пејачот и текстописец Ѓорѓе Балашевиќ почина како резултат на воспаление на белите дробови на 19 февруари, на 67-годишна возраст, а зад...
Радио Милева

Селма Хаек плачела на првата снимена секс сцена со Антонио Бандерас: „Траумата и стресот ги имав долго време“

Салма Хаек неодамна зборуваше за снимањето на својата прва секс сцена на подкаст со нејзиниот колега Декс Шепард и објасни зошто не...
Радио Милева

Во „До Балчак“ го играше главниот машки лик Филип, а денес овој македонски актер се појави во „Брза кујна“, но тешко кој го препозна (фото)

Во вчерашното и најново издание на кулинарското шоу „Брза кујна“ на телевизија Сител, шефовите и домаќинката Сања Савеска имаа изненадување...
Радио Милева

Автвентично: Погледнете како ќе изгледа актерката Кристен Стјуарт во улогата на принцезата Дијана (фото)

Неверување и изненадување следуваа по веста дека Кристен Стјуарт ќе ја игра принцезата Дијана во новиот филм кој ги прикажува деновите...
Радио Милева

Лидија Вукиќевиќ ја исфрлиле од снимање филм зашто одбила да се соблече гола: „Јас сум добро воспитана, но кога некој ќе се обиде да ме искористи, добива шлаканица“

Поттикната од актуелниот скандал со младата глумица и професорот по глума, поврзан со моќни луѓе во светот на актерството кои ја искористија...
Радио Милева

Преслава од „Преспав“ стана милионерка: Актерката пријавила заработка од 1.198.000 лева само за 2018 и 2019 година, додека за 2020 податоците се’ уште не се објавени! (ФОТО)

Јана Маринова, која нашата публика ја запозна како газдарица Преслава од најгледаниот македонски ТВ ситком, хумористичната серија...
Радио Милева

Менаџерот Зоран Јагодиќ – Руле открива како Џеј го добил неговото необично име и кој пресудил пејачот така да се вика (ФОТО)

Малкумина знаат како Џеј Рамадановски го добил своето необично име. Пејачот всушност бил именуван по еден филмски херој. Според неговиот...