филм

Пронајдени се 157 резултати на тема „филм“
Радио Милева

По излезот од судските лавитинти Џони Деп се враќа на филмското платно и тоа со улогата во која многумина го чекаа

Американскиот глумец Џони Деп ќе се појави и во шестиот филм од серијалот „Пиратите од Карибите“ – пет години по претходната авантура...
Радио Милева

Луна никогаш не би му простила на Марко за ова: „Не можеш да ме изневеруваш имаме дете, тоа е предавство“ (фото)

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ ја започнаа врската пред четири години пред камерите во  реалното шоу „Задруга“, а пред една година ја...
Радио Милева

Најпознатиот светски телохранител е Србин: За Горан Џелатовиќ  – „Ајкула“ кој ги чувал најголемите ѕвезди ќе се снима холивудски филм (ФОТО)

Горан Џелатовиќ  – „Ајкула“ важи за еден од најпознатите  српски телохранители, кој ги чувал најславните личности на светскиот...
Радио Милева

Том Круз ќе влезе во историјата: Снима филм на локација на која ниту еден актер никогаш не стапнал (фото)

Токму кога помисливте дека Том Круз го постигна својот најголем можен филмски триумф со успехот на продолжението на „Топ Ган“ , блокбастер...
Радио Милева

Пријовиќ ја одби понудата на сопругот: Филип и предложи на Александра улога која повеќето би ја посакале, но таа му кажа „не“

Филип Живојиновиќ имал идеја неговата сопруга Александра Пријовиќ да глуми во филмот „Зад камерата“, кој наголемо се снима, но таа...
Радио Милева

„Кафана на Балкану“ е насловот на филмот за Аца Лукас кој се снима во цела поранешна Југославија, а една од локациите е и Скопје

Најголемата регионална ѕвезда Аца Лукас неодана ја изненади својата публика со автобиографската книга „Ова сум јас“, која наиде на...
Радио Милева

Беше главниот негативец во „Титаник“: Славниот милијардер од филмот во приватноста го смени личниот опис (фото)

Титаник важи за еден од најдобрите и најгледаните филмови досега, а за одредени актери се зборува и денес. Покрај Кејт Винслет и Леонардо...