елка

Пронајдени се 98 резултати на тема „елка“
Радио Милева

Станот на македонската фолкерка е украсен како од новогодишна бајка: Само еден поглед на домот на Марија Луиса и за час, ќе се почувствувате како да сте на гости кај Дедо Мраз (ВИДЕО)

Новогодишната ефурија велат ги обзема возрасните, а новогодишната магија ги опчинува децата… Украсувањето на различни простори,...
Радио Милева

Српската државна секретарка е марка… и по стилот и по сексапилот: Длабокото деколте и бујните гради на Милена Поповиќ ја фрлаат во сенка и богато накитената елка (ФОТО)

Државниот секретар на Министерството за туризам и млади често знае да ги почести своите Инстаграм  следбениците со нова објава на оваа...
Радио Милева

Македонските ТВ водителки со новогодишни честитки: Што посакаа Лила, Вера и Милена од под елката, секоја во своја порака за 2023-та? (ФОТО)

Лила Филиповска со насмевка ја испрати старата и со благодарност ја дочека новата 2023 година, во која тврди дека сега е похрабра, помудра...
Радио Милева

И јавноста знае да претера: Ким Кардашијан за првпат сакаше да биде скромна, но и така не им удоволи на следбениците (фото)

Ким Кардашијан традиционално го слави Божиќ во својот дом, а како и секоја година, старлетата го уредува по нејзин вкус. Меѓутоа, оваа...
Радио Милева

Кога работата станува повеќе од професија, а дружењето прераснува во нешто најсвето: „Добредојде во нашето големо Бекстејџ семејство“

Не тајна дека тие се цели 15 години во етерот, а при тоа станаа и останаа најгледаниот, најпопуларниот и најдобриот естраден ТВ магазин...
Радио Милева

Ѕирнавме во домот на многу познати и ги видовме новогодишните елки, сега на ред се Сара Мејс и Димитар чија декорација ги намина сите (видео)

Сара Мејс и Димитар Атанасовски се речиси единствените познати јавни личност кои воопшто не кријат од јавноста како им поминува секојдневието. Просторот...
Радио Милева

Периодот на покажување елки наголемо започна: Овој пат погледнете ја магијата во домот на Елена Стефановска (видео)

Нема сомнеж дека новогодишната елка и декорација будат убави чувства и позитувна енергија. Многумина сакаат да украсат со новогодишната...
Живот и Стил

Елка која „преку ноќ“ ги освои луѓето во светот: Потребни ви се само сијалички и една евтина декорација (видео)

Полека влегуваме во празничното лудило, социјалните мрежи веќе се преполни со различни идеи кога китењето на елките е во прашање, а...
Радио Милева

По примерот на Викторија Лоба и Тамара Тодевска ги засука ракавите, па им направи новогодишна магија во домот на своите деца (фото)

Нема сомнеж дека новогодишната елка и декорација будат убави чувства и позитувна енергија. Многумина сакаат да украсат со новогодишната...
Радио Милева

Започна новогодишната магија, а прва во својот дом jа има Викторија Лоба од чие видео веднаш ќе се фатите за работа (видео)

На само еден ден пред почетокот на месец декември, пејачката Викторија Лоба реши да се фати за работа и да биде прва од познатите која...