бебе

Пронајдени се 326 резултати на тема „бебе“
Лице в Лице

Александра Илиевска за Вистина.мк ги откри деталите зошто во новата сезона не е дел од „Брза кујна“: „На пат е најубавото нешто што го посакуваме со сопругот“

Таа е позитивна, непосредна, секогаш насмеана, отворена за предизвици и вљубеник во работата на телевизија. ТВ водителката Александра...
Радио Милева

На бремената Луна Ѓогани, Марко Миљковиќ и го направи, ама Слоба Радановиќ ќе и го „крсти“ детето: Таа сака да му даде име на бебето што и го одбра бившото момче во „Задруга 2“!?

Луна Ѓогани  на бебето што ќе му го роди на Марко Миљковиќ решила да му  даде име што го смисли со нејзиниот поранешен љубовник од „Задруга...
Радио Милева

Борачката Нина Ансарова од Струмица се породи, таа и нејзината свршеница, Бразилката Аманда, добија ќерка (фото)

Борачката Нина Ансарова и нејзината свршеница, најдобрата ММА боречка на светот, Аманда Нунс, станаа родители, пренесуваат српските...
Радио Милева

Горда и разнежнета: Анастасија Ражнатовиќ сподели неодолива снимка од снаата Богдана и внукот Жељко (видео)

Ќерката на фолк пејачката Цеца Ражнатовиќ , Анастасија, сподели убав момент од нејзината семејна куќа. Семејството Ражнатовиќ е апсолутно...
Радио Милева

Пере од „Нокаут“ по третпат ќе стане татко, а го откри и полот на бебето кое ќе го добие со втората сопруга (фото)

На 35-то издание на неодамна одржаниот фестивал на забавни мелодии „Макфест 2020“, групата „Нокаут“ со песната „Сакам да живеам“ ја...
Радио Милева

Вељко Ражнатовиќ „пука“ од гордост: Новопечениот татко се пофали што прави неговиот син на три ипол месеци (фото)

Вељко Ражнатовиќ сподели сцена од семејната куќа која насмеа многу луѓе. Имено, Вељко го фотографираше својот наследник додека тој...
Радио Милева

Илда Шаулиќ првпат проговори по загубата на бебето: „Последните две години беа најтешки во мојот живот“

Илда Шаулиќ во третиот месец од бременоста го изгуби бебето, а со поддршката на семејството успеа да го надмине и овој период. Таа вели...
Радио Милева

Анастасија Богдановска на 50 дена по породувањето го облече истиот фустан и покажа како изгледа – ќеркичката наместо во стомакот, сега и е во рацете (фото)

Анастасија Богдановска пред месец и половина на свет го донесе своето прво дете, ќеркичката Дениција. Убавата новинарка и ТВ водителка...
Радио Милева

Не се откажаа и успеаја: Сопругата на Алек Болдвин по два спонтани абортуси успеа да го роди петто дете (фото)

Холивудскиот глумец Алек Болдвин и неговата сопруга Хиларија добија уште еден син. Тие беа упорни и истрајни во намерата да добијат...
Радио Милева

Хурем Султан чека второ дете, а засега нема ниту еден детаљ од нејзиниот љубовен живот и кој е всушност таткото на бебето (фото)

Турската актерка Мери Узерли, која ја запознавме како Хурем Султан од серијата „Сулејман Величествениот“, откри дека е бремена. Таа...
Радио Милева

Вредна мама: Анастасија Богдановска нема намера да купува ново бебешко креветче, од старото направи нешто неодоливо (фото)

Анастасија Богдановска неодамна се породи со својата наследничка која го носи името Дениција и за првпат се оствари во улогата на мајка. Убавата...
Љубов и Секс

Млада мајка предизвикала бес со објавата, сите ја осудуваат: „Тоа што го правам со сопругот пред детето е сосема нормално“

Една мајка неодамна предизвикала вистинска бура од реакции на социјалните мрежи, кога признала дека има интимни односи со сопругот...