бакшиш

Пронајдени се 40 резултати на тема „бакшиш“
Радио Милева

Галена повеќе не прима бакшиш: Бугарската фолкерка не сака да се понижува по ниту една цена, без оглед на понудената сума“ (ФОТО)

Не е ништо чудно ако ги видите Софија Маринова, Анелија, Преслава или кој било  која друга од познатите бугарски пејачки како покрај...
Радио Милева

Пејачката со весела ама исплатлива „Black Friday“ математика: Кај Марија Луиса Тодоровска се’ на половина цена за полна постела среќа (ФОТО)

Милиони луѓе ширум светот со нетрпение го чекаат „Black Friday“ и попустите во продавниците. Треската на масовно купување означено како...
Радио Милева

Босанац жестоко распали по колегите – една работа никако не може да ја толерира, а на тој што прави трикови би му ја удрил хармониката од глава

Хармоникашот и член на жирито на „Ѕвезде Гранда“,Драган Стојковиќ – Босанац е познат како човек кој нема влакна на јазикот, а сега...
Радио Милева

„Ме китеа додека свирев одејќи два километри“: Саша Поповиќ проговори за понижувањата кои се трпат за да се допре до бакшиш

Познато е дека многу пејачи се согласуваат да бидат понижувани од гости за пари. Сега Саша Поповиќ откри со што се сретнале сите негови...
Радио Милева

Тијана Милентијевиќ во Скопска Црна Гора дочекана како вистинска „жена од султана“, а пејачката покажа дека има и глас и стас, ама и душа широка (ВИДЕО)

Вчеравечер,  14. август 2022 година (недела)  се одржа завршната вечер на која  се одигра големото финале, на кое беа прогласени победниците...
Радио Милева

Сара Рељиќ од пеење на приватна прослава „заработе“ 3-4 автомобила: Гостите „ја китеа“ и со кеш банкноти и со клучеви од своите автомобили (ФОТО)

Снимки на кои гостите на приватни забави ги „китат“ со пари пејачите редовно осамнуваат на социјалните мрежи, а Сара Рељиќ се чини...
Радио Милева

Сани Гроздановска со седум „златни правила“ си ја подига самодовербата, ама исклучокот број „осум“ ги фрла во сенка сите седум (ФОТО)

Пејачката Сања Сани Гроздановска има повеќе од успешна кариера и чудна животна тактика. Секогаш кога ќе се соочи со некој проблем или...
Радио Милева

Рада Манојловиќ на свадба за 7 песни земала 20 000 евра? Сватовите ја китиле со пари, а најмногу бакшиш добила за оваа песна

Рада Манојловиќ неодамна присуствувала на свадба во Тутин каде се појавила по желба на младожениците, а сватовите ја кителе со пари. Кога...
Радио Милева

Лепа Брена е најголема „стипса“ на естрадата: Пејачката ужива во богатство, а на вработените им остава бакшиш од 50 динари

Лепа Брена важи за една од најбогатите личности на естрадата. Меѓутоа, кружат гласини дека Брена е најголема „стипса“ на српската музичка...
Радио Милева

Сања – Барбика знае како со иста тактика да заработи повеќекратно, а тоа сепак да биде „уникатно“: „Покажи доволно од најдоброто на себе што го имаш, за потоа да можеш доволно да земаш“ (ФОТО)

Атрактивната струмичанка, фолк пејачката Сања Цинцева попозната како Сања – „Барбика“  покажа дека и таа е фабврика за бакшиш,...
Радио Милева

Сања – Барбика е „фабрика за бакшиш“: Сексапилната струмичка фолкерка за помалку од минута самата заработи една швајцарска плата! (ФОТО)

На социјалните мрежи речиси секојдневно осмнуваат  видеа на кои јасно се гледа како пејачите и оние од регионот, но и нашите од Македонија,...
Радио Милева

Фолкерката Адријана „Кеш“ само има ист вкус или и иста тактика за ловење машки срца како колешката Марија Луиса Тодоровска? (ФОТО)

Периодот во деновите пред  Нова Година секогаш бил „плоден за жетва“ на пејачите. Можност за добра заработка на мноштвото предновогодишни...