андријана јаневска

Пронајдени се 64 резултати на тема „андријана јаневска“
Радио Милева

„Благодарам на сите кои ме поддржувате“: Андријана Јаневска доби светско признание на натпревар во САД (видео)

Во изминатите неколку месеци на натпреварот организиран од ЗАДА рекордс во САД се избираше најдобар пејач/пејачка, а првото место го...
Промотер

„Македонијо во срце те носиме“, овој пат во изведба на Андријана Јаневска и Игор Џамбазов со „Ми заплакало селото Ваташа“ (видео)

„Ми заплакало селото Ваташа“ е македонска песна оригинално напишана и изведена во 60-те години. Текстописец е Лазар Манчевски – Пинџур,...
Промотер

Андријана Јаневска влезе во финале на интернационалниот музички натпревар на „Зада рекордс“ со баладата – „Broken hearted me“ (АУДИО)

Она што лично деновиве ја израдува Андријана Јаневска, а и нејзините фанови и следбеници е веста дека стана единствениот изведувач...
Радио Милева

Андријана Јаневска е мултипрактик дама во полн сјај: Од уметност до молерај со релни шанси да почне да тера и интернационална кариера! (ФОТО)

Секој кој барем малку ја познава Андријана Јаневска знае дека во прапање е мултипрактик дама. Пејачка, денес е прва виолина во Македонската...
Радио Милева

За Андријана Јаневска нема машко-женски работи, а овој пат од она што го направи докажа дека е маестрална со резултат за кој и професионалците ќе и симнат капа (фото)

Веќе и птиците на гранките знаат дека мајстор за поправки и изведби во домот е многу тешко да се најде, особено во летен период, а згора...
Промотер

Андријана Јаневска и Игор Џамбазов на „Златна бубамара“ го имаа најемотивниот настап – „Ми заплакало селото Ваташа“ (ВИДЕО)

Вчеравечер, недела, 26 март 2023 година се премиерno  беше емитувано на 26. издание на „Златна бубамара на популарноста“,  на телевизија...
Радио Милева

Среќа најголема: Во домот на Андријана Јаневска се слави, семејството стана поголемо за еден член (фото)

Андријана Јаневска се пофали за голема и неизмерна радост во нејзиното семејство кое стана поголемо. Имено, нејзнината сестра, мецосопранот...
Радио Милева

Најдолгите и најсекси нозе во куси тексас панталончиња – Марјана Станојковска или Андријана Јаневска (фото)

Кусите тексас панталночиња се вистински летен хит секоја топла сезона и тоа со години наназад. Ова безвременско тексас парче го носат...
Радио Милева

Андријана Јаневска се потсети на новогодишните празници од детството, па откри кој е најубавиот новогодишен подарок што го добила: „Розова машина за шиење“

Андријана Јаневска денес важи за македонска пејачка, виолинист во МОБ, доцент на ФМУ, автор на музика. Aндријана, Нова година ја дочекала...
Радио Милева

Андријана Јаневска славеше роденден и без комплекси откри колку наполни: „Сакам секоја бора да ме потсетува на дел од мојот живот“ (фото)

Роденденот е денот кој сите го чекаме цела година, а додека дуваме свеќички на роденденската торта си замислуваме желби за кои се надавеме...