актерка

Пронајдени се 107 резултати на тема „актерка“
Радио Милева

Изгледа како бомба и во шестата деценија: Лидија Вукиќевиќ се соблече на 57 години и ја покажа својата завидна фигура

Актерката Лидија Вукиќевиќ важи за една од најзгодните на јавната сцена, а со годините изгледа се подобро и подобро. Лидија често на...
Радио Милева

Аркан за тие секс кадри не сакал ни да слушне и сите ги забранил, а сега Цеца се присети на тоа време и објави една фотографија (фото)

Светлана Цеца Ражнатовиќ беше на самиот почеток на својата пејачка кариера кога се проба како актерка. Во „Нечиста крв“, таа ја играше...
Радио Милева

Ја знаете како убавата и згодна Ѓулсерен, а еве како изгледа турската актерка со 90 килограми (фото)

Гледачите на турските серии убавата, згодна и талентирана актерка Нургул Јесилчај ја препознаат по улогите на Ѓулсерен, Султана, Ѓулпери… Таа...
Радио Милева

Беше секс симбол во 90-ите, играше во најпознатите ТВ серии, учествуваше во „Фарма“, а по излегувањето од таму немаше пари ниту за такси да се врати дома!

Актерката Гордана Бјелица беше секс-симболи во деведесеттите години, кога многумина воздивнуваа по сексапилната секретарка Беба на...
Радио Милева

Актерката на „Игра на тронови“ по секс сцената се огласи на „Твитер“: „Само да знаете, целото мое семејство ја гледаше“

Најголемо изнененадување на втората епизода од осмата сезона на „Игра на тронови“ е првиот бакнеж и сексуалениот однос меѓу Арје Тарк...