водителка

Пронајдени се 442 резултати на тема „водителка“
Радио Милева

Вака изгледаше и се облекуваше најдобрата македонска ТВ водителка деновиве пред години: Дали Лила вакава отсекогаш била? (ФОТО)

Лила Филиповска несомнено е најдобрата и најпопуларна македонска ТВ водителка. И тоа не само денес, туку со години наназад. Повеќе од...
Радио Милева

Елена Стојановска важи за модерна дама, а сега се препушти во рацете на овој познат Македонец кој ја среди за чистка 10-ка

Eлена Стојановска е урбана млада жена, мајка и сопруга која направи спој помеѓу двете свои големи љубови: радио и ТВ водителството и...
Радио Милева

Сања Савеска позираше во комбинација со боите од „Брза кујна“, па им поласка на шефовите Марк и Никола: „Покрај тоа што готват фантастично, тие се и вистински шоумени“

Водителката Сања Савеска една година е домаќин на кулинарското шоу „Брза кујна“ кое се емитува секој ден на Сител телевизија. Имено,...
Радио Милева

Некогаш беше најзгодна и најатрактивна девојка во Југославија: Ќе погодите ли која водителка е на фотографијата? (фото)

На социјалните мрежи понекогаш знаат да се појават фотографии од архива и како некогаш изгледале познатите. Таква една фотографија...
Лице в Лице

Марјана Станојковска: „Да не беше „Бекстејџ“ јас можеби немаше да се занимавам со водителство“ (видео)

Maрјана Станојковска важи за една од најпознатите и најатрактивни македонски водители. Марјана со години важи за заштитно лице на „Лото“....
Радио Милева

На водителката на Пинк и ѕирнаа гаќичките: Сања Маринковиќ покажа повеќе од што треба, па ја избриша фотографијата од социјалните мрежи (фото)

Водителката Сања Маринковиќ со години важи за заштитно лице на „Пинк телевизија“ каде што ја води емисијата „Магазин ин“. Водителката...
Радио Милева

Марјана Станојковска ќе се појави во новата сезона на серијата „Преспав“ – еве која улога ќе ја има (фото)

Неодамна започнаа снимањето на шестата сезона на најгледаната македонска серија „Преспав“. Актерската екипа, Тијана Дапчевиќ, Игор...
Радио Милева

Водителката на емисијата „Балканска улица“, Весна Дедиќ ги откри деталите за разводот: „Лошиот брак е воз од кој треба наврема да скокнеш, па макар ги скршил обете раце и нозе“

Водителката на популарната ТВ емисија „Балканска улица“, Весна Дедиќ, пред неколку години се разведе од поранешниот сопруг Срѓан со...
Радио Милева

Водителката на „Слагалица“ проговори за разводот:„Со денови бев во кујната и знаете што се случи? Сопругот се сврте и си замина“

Водителката Милица Гачин која на публиката е позната како водителка на „Слагалица“ си ја отвори душата и го сподели своето искуство...
Радио Милева

Водителката на „Задруга“ се појави со деколте до папокот: Цицлестата Душица го наполни и ТВ кадарот и очите на машките гледачи со „влажни погледи“ (ФОТО)

Водителката Душица Јаковљевиќ  не ја водеше емисијата „Задруга“, но вчеравечер се појави во крајно провокативно издание, со кое го...
Радио Милева

На Драгана Катиќ – водителката на музичкото шоу „Никогаш не е доцна“, овој некогаш познат пејач и бил голема љубов (ФОТО)

Пејачот на  некогаш мегапопуларната група „Дивљи кестен“, која жареше и палеше во 90-тите години, Игор Старовиќ отсекогаш, а особено...
Радио Милева

Сања Савеска една година е домаќин на кулинарското шоу „Брза кујна“, a сега ги сумираше впечатоците од првото снимање: „Сė беше така природно и весело, јас малку изгубена“

Кулинарското шоу „Брза кујна“  на Сител телевизија важи за едно од најгледаните емисии од ваков карактер. Секој ден,  шефовите Марк...
Радио Милева

Мексиканската убавица го фотографираше з*дникот во танга, па порача – „дисциплина“: Водителката со провокативна поза од спалната соба (фото)

Мексиканската водителка Jанет Гарсиа за која велат дека има најзгодна з*дница надмина над 14 милиони следбеници на социјалните мрежи...
Радио Милева

Британската водителка, автор и инфлуенсерка Кејти Пајпер минала низ пекол: Била преубава пред бившото момче да ја силува и полие со киселина в лице (ФОТО)

Британската водителка, авторка и инфлуенсерка Кејти Пајпер на социјалните мрежи откри дека била итно хоспитализирана откако се задавила...
Радио Милева

Ива Гргуриќ повеќе не е водителка на српската „Ред ТВ“: Старлетата доби „шут карта“ зашто не понуди колку што од неа се очекуваше, или не доби колку што бараше? (ФОТО)

Откако излезе од реалните шоуа, старлетата Ива Гргуриќ започна кариера како ТВ водителка, која не траеше долго, зашто по се’ изгледа...