роденден

Пронајдени се 426 резултати на тема „роденден“
Радио Милева

Мартин од „Некст Тајм“ сонце го грее и среде зима, меѓу Божиќ и Нова Година… и тоа не едно, туку сонца две во истовреме! (ФОТО)

Новогодишните празници помина,, пред нас е Божиќ. Речиси сите Новата 2021-ва година ја поминавме во домашен амбиент, со семејството, децата,...
Радио Милева

Во домот на Драгана Мирковиќ вчера беше посебен ден: Пејачката му приреди посебно изненадување (фото)

Денес е посебен ден во домот на Драгана Мирковиќ. Нејзината најголема љубов, сопругот Тони Бијелиќ го слави својот роденден. По тој повод,...
Радио Милева

Мајката на Милена Антовска во изолација славеше роденден, а ќерката и приреди изненадување во кое не можеа да уживат во целост

Водителката Милена Антовска деновиве имаше убав повод за радување. Имено, нејзината мајка славеше роденден и тоа јубилијен односно...
Радио Милева

Гордост мамина: Снеже Велков ретко открива детали од приватноста, а овој пат поради роденденот на синчето направи исклучок (фото)

Пред 9 години, токму пред Нова Година, на Снеже Велков и се случи најубавото нешто за една жена – стана мајка по вторпат и го доби најубавиот...
Радио Милева

Весна Бејби Петрушевска со емотивна порака до најсаканата личност: „Секој може да биде татко, но посебните може да бидат тато“

Македонската актерка Весна Бејби Петрушевска не е од оние корисници на социјалните мрежи кои постојано висат и деноноќно да објавуваат...
Радио Милева

Прослава во домот на Тамара Тодевска: Неполн месец пред Нова Година пејачката имаше убав повод за славење (фото)

Тамара Тодевска и нејзиното семејство, изминатите месеци додека траеше и се уште трае пандемијата со коронавирусот ги поминуваа на...