роденден

Пронајдени се 538 резултати на тема „роденден“
Радио Милева

Андријана Јаневска славеше роденден и без комплекси откри колку наполни: „Сакам секоја бора да ме потсетува на дел од мојот живот“ (фото)

Роденденот е денот кој сите го чекаме цела година, а додека дуваме свеќички на роденденската торта си замислуваме желби за кои се надавеме...
Радио Милева

Јоце Панов ретко споделува приватни моменти, но сега „пушти срце“ и покажа колку потпораснало синчето (фото)

Македонскиот пејач Јоце Панов во 2018 година заплови во брачните води со неговата избраничка Марина Нацевска. Свадбата се случи во еден...
Радио Милева

Сораја го славеше роденденот во Истанбул: Луксуз платен илјадници евра и познатата српска водителка меѓу сите старлети (ФОТО)

За големата роденденска прослава во Турција организирана од Сораја Вучелиќ во регионалните медиуми се’ уште се зборува, а сега се...
Радио Милева

„Министерот за одбрана“ ја начна 39-ката: „Борко-мен“ е нашиот ракометен, а најмногу негов личен суперхерој, еден – единствен на број! (ФОТО)

Македонската ракометна легенда која долги години го чуваше  голот на најголемите светски клубови и нашата репрезентација, а и се’...
Радио Милева

Миа Костова славеше јубилеј на една од најважните жени во животот: „Посакувам да си тука уште барем толку“ (фото)

Некогашната македонска водителка и инфлуенсерка Миа Костова постојано е активна на социјалните мрежи и отворена за нејзините следбеници. Покрај...
Радио Милева

Музичка честитка: Eлена Велевска роденденски запеја заедно со децата и без комплекси откри колку години наполни (фото + видео)

Денот кога сме се родиле, роденденот го славиме еднаш во годината. Токму родендените може да бидат повод да се соберат пријателите, роднините...
Радио Милева

Сара Мејс и Лепа Брена славеа на ист ден: Македонската пејачка ја доби најубавата роденденска честитка – „Не постои нешто што повеќе сакам од нив“

Месец октомври дефинитивно е во знак на македонската пејачка Сара Костадиновска или позната како Сара Мејс. Пејачката секој година...
Радио Милева

Лепа Брена наполни 61 година, а роденденот го дочека во Америка: Фолк дивата славеше на најнеобично место, на кое некои не би се појавиле ни да им платиш (ФОТО)

Лепа Брена ја напушти Србија и замина на патување во Америка, а нејзините обожаватели и следбениници на социјалните мрежи не заборавија...
Радио Милева

Нада Топчагиќ со импресии од роденденот на Ибра во Милано: „Колегите можат само да ми плукнат под прозорец и да ‘цркнат’ од љубомора“ (ФОТО)

Пејачката Нада Топчагиќ (68) се појави на роденденската забава во Милано на фудбалската мегаѕвезда Златан Ибрахимовиќ, а по гала забавата...
Радио Милева

Антониа Гиговска не заборави „денот што го чекаме цела година“ и годинава јавно да и го честита на мајка и (ВИДЕО)

„Роденден е денот што го чекаме цела година“… – се пее во стиховите на една детска песничка и разбирливо е дека е така кога си...
Радио Милева

Нада Топчагиќ го изненади Ибра: Фолкерката без тој да знае се појави на неговата роденденска забава и му ја отпеа „Јутро је“ (ВИДЕО)

Во ритамот на песната „Јутро је“ Златан Ибрахимовиќ го прослави својот 40 роденден. Овој пат за музиката на забавата во Милано се погрижи...
Радио Милева

Ноне по оригиналната роденденската честитка – „срце од ајвар“, доби и торта па испрати порака: „Драги злобни луѓе, се надевам ќе се задавите малку од мојот сјај“

Некогашната македонска поп пејачка Нона Неделковска го прошета светот, но не благодарение на микрофонот и музиката како и повеќето...
Радио Милева

Свекрвата на Александра Пријовиќ со емотивна порака и честиташе роденден на снаата и конечно покажа во какви се односи

Александра Пријовиќ вчера (22.09.2021) го прослави својот 26ти роденден, а веќе неколку години важи за една од најпопуларните пејачки. Сопругата...
Радио Милева

Ќерката на познатиот пејач Лајонел Ричи „пламна“ на својот роденден: Кога ријалити ѕвездата ќе се запали…! (ВИДЕО)

Никол Ричи, ријалити sвездата и ќерка на познатиот соул пејач Лајонел Ричи, до крајот на животот ќе ја памети прославата на својот својот...