познати

Пронајдени се 59 резултати на тема „познати“
Радио Милева

Македонските јавни личности се простуваат од Марина Туцаковиќ: „Имав желба да ми напишете песна, онаа која сите ќе ја пејат“

По тешко боледување, на 67 годишна возраст почина најпознатиот регионален текстоипец, Марина Туцаковиќ. Имено, во 2018 година на Марина...
Радио Милева

Познат астролог „предвидува“ што ги очекува познатите во иднина: Еве што може да ги очекува на љубовен план

Познатиот астролог Јована Милекиќ за курир.рс изнесе прогноза за тоа што ги очекува познатите. Гоца Божиновска -Гоца имаше лош период...
Радио Милева

Бурниот љубовен живот на Дарко Лазиќ: Бившата жена наводно ја изневерил со позната пејачка која му е кума, а еве кои популарни девојки се на неговиот список (ФОТО)

Откако раскина со својата свршеница Марина Гагиќ, со која го имаат синот Алексеј, пејачот Дарко Лазиќ најде нова девојка, неговата колешка...
Радио Милева

Антониа и Мартија подготвени за жешко лето: Младите убавици се на добар пат да им го „украдат шоуто“ на поискусните колешки (ФОТО)

Антониа Гиговска и Мартија Станојковиќ се веројатно двете најпознати и најпопуларни млади пејачки имиња кои последниве 5-6 години се...
Радио Милева

Хрватска и Македонија на ЕУРО 2020 првиот меч го загубија, ама затоа ги имаа двете најзгодни мачки како најпознати навивачки: Нивес и Марјана се ултрасекси категорија за дополнителна ЕУРОфорија!

Единствените две земји – учеснички на ЕУРО 2020 од регионот, Хрватска и Македонија стартуваа на првенството… До душа обете репрезентации...
Радио Милева

Паника на естрадата: Пејачите и старлетите на сослушување во полиција поради милионска измама на социјалните мрежи

Откако во полициската акција на „Вектор“ на Република Српска беа уапсени девет лица, кои се осомничени дека изневериле стотици луѓе...
Радио Милева

Познатите Македонци вака ја доживеаа победата на фудбалска Македонија над Германија со 2:1 на гости (ФОТО+ВИДЕО)

Македонија е на насловниците на сите светски медиуми. Победата на македонските фудбалери е ударна вест во насловите, извештаите, коментарите,...
Радио Милева

Тијана Дапчевиќ со наплив на емоции на Инстаграм, а на тоа не пропуштија да реагираат: Калиопи, Жељко Самарџиќ, Нина Бадриќ… (фото)

Пејачката Тијана Дапчевиќ ретко објавува фотографии со сопругот, бидејќи како што вели, нејзиот Дапче не сака да се фотографира и експонира...
Радио Милева

Македонските јавни личности и вакцинацијата: Едни едвај ја чекаат за потоа да можат „светот да го гушнат“, други за вакцина не сакаат ни да слушнат (ВИДЕО)

Вакцините и вакцинацијата во Македонија станаа мисловна именка. Но и најспомнуваниот поим, нешто што повеќето од народот во него гледа...
Радио Милева

И таа се приклучи во низата познати кои ја покажаа новогодишната елка: Празнично и светкаво во домот на Каролина Гочева (фото)

Од почетокот на ово месец декември, многимина се зафатија со украсување на домовите во предпразничен, новогодишен амбиент. Досега видовме...
Радио Милева

Беше позната хрватска пејачка и текстописец, но и љубовница на големите ѕвезди: Колекционерка на туѓи, познати мажи? (ФОТО)

Пејачката Алка Вуица честопати била предмет на бројни шпекулации, а многумина ги изненади признавајќи дека била со оженет фудбалер. Нејзина...
Радио Милева

Познатите за да заработат во време на корона почнаа да наплаќат роденденски честитки: Eве колку треба да платите ако сакате да ви честитаат роденден

Постои страница што ја нуди услугата „познатите честитаат роденден“. Замислите личност од јавниот свет која ви е идол, да ви го честита...