неверство

Пронајдени се 75 резултати на тема „неверство“
Љубов и Секс

Дали ако еднаш изневерил тоа ќе го направи повторно? Еве што точно се случува со врските кои почнуваат со неверство

Ако партнерот изневерувал во претходната врска за да биде со вас, големи се шансите дека ќе ве изневери и вас. Џош Фостер, автор на студијата...
Радио Милева

„Мислев дека вакви работи се случуваат само во филмови“: Мира Шкориќ го затекла свршеникот со маж во кревет

Фолк пејачката беше свршена со еден маж од Германија за кој не сакаше многу да зборува во јавност, но таа врска е прекината поради неверство. Mира...
Љубов и Секс

„Не можам да престанам да ја изневерувам сопругата со мајка ѝ – сè започна на венчавката на нејзиниот брат“

Еден маж се нашол во прилично непријатна ситуација кога почнал да се гледа со неговата тешта. Ништо од тоа не планирал, но сега не знае...
Радио Милева

„Каја не е жена за цел живот“: Екс – сопругот на познатата пејачка првпат се огласи по раводот, а еве што вели за приказните за неверство

Пред неколку недели во медиумите како бомба одекна веста дека пејачката Каја Остојиќ се разведува од познатиот рапер Џуниор Џек. Пејачката...