награда

Пронајдени се 40 резултати на тема „награда“
Мегафон

Музичкиот новинар Тошо Филиповски е еден од добитниците на наградата „Мито Хаџи Василев-Јасмин“ за публицистика за 2021 година

Тошо Филиповски, музички новинар и неуморен хроничар на сѐ што е поврзано со македонската популарна музика е еден од добитници на државната...
Радио Милева

Електра Елит прво му дојде во спалната по „награда“, а потоа во кујната покажа како ќе мине нејзиниот сопруг ако ја изневери: Ем „онаден“, ем „кастриран“? (ВИДЕО)

Електра Елит го отвори својот профил на Тик Ток за сите свои следбеници на кој секој ден прикачува интересни видеа, кои ги снима со својот...
Радио Милева

Елена Ристеска по наградата во Турција, доби уште признание во Сокобања: Македонската пејачка личност на годината во поп музиката или на атрактивниот изглед? (фото)

Македонската пејачка Елена Ристеска изминатите повеќе од две години ја стави својата музичка кариера на „пазуа“, па се посвети на...
Радио Милева

Елена Ристеска во друштво на турските и регионалните ѕвезди на „Best of Rumeli“ во Турција: Македонската пејачка доби и награда: „Ви благодарам од срце“ (видео)

Македонската пејачка Елена Ристеска пред повеќе од 2 години ја стави на пауза својата музичка кариера и се посвети на својот нов бизнис ...
Мегафон

Доделување на наградата за најдобар млад македонски џез музичар на Филип Букршлиев и промоција на две ЦД изданија

В недела (24 октомври) во 16 часот на платото пред МКЦ, во организација на Скопскиот џез фестивал ќе бидат промовирани две ЦД-а и ќе се додели...
Мегафон

Чуварот на македонската чалгија Доријан Јовановиќ е добитник на годинешната награда на World Music асоцијата на Србија

Според одлуката на Одборот за награда на Репрезентативната асоцијација во културата на Светската музичка асоцијација на Србија, наградата...
Радио Милева

Гога Секулиќ разголена доби утринско кафе во постела: Награда за прикажаното или стимул за она што допрва ќе следи? (ФОТО)

Пејачката Гога Секулиќ успева да ги држи подненакво успешно и приватниот живот  и кариерата под контрола, а покрај тоа ужива да изгледа...
Промотер

На Полина Тасева, најдобриот дебитант на „Макфест 2020“ многумина ќе и гледаат во грб по – „Се се врти во круг“ (ВИДЕО)

Пејачката Полина Тасева е релативно ново име на македонската естрада.  По неодамнешната промоција на на нејзината втора песна во кариерата...
Радио Милева

Македонската мисица продолжува со успесите: Кристина Димитриевска се закити со титулата „Прво лице на Балканот“

Македонскиот модел и мисица Кристина Димитриевска не престанува да ниже успеси на  професионално поле, па и во време на пандемија на...