кафе

Пронајдени се 67 резултати на тема „кафе“
Радио Милева

Тони Михајловски: Куманово директор на водовод има, денес вода – нема… Многу нетуширани ќе има низ град

Кандидатот за градоначалник на Куманово, актерот  Тони Михајловски со „егзактен пример“ покажа зошто решил да се се кандидира за градоначалник...
Живот и Стил

Kaфе и чај смеете да пиете умерно, но овој пијалок никако: Што строго треба да избегнувате кога температурите се високи?

Тропските денови продолжуваат, па затоа е клучно да се грижиме за нашето здравје. Кога температурата е висока, обично имаме намален...
Радио Милева

Станија покажа романтика во кревет: Старлетата во танга и однапред и одзади и на крајот пиштол гола на кафе во постела (ФОТО)

Станија Добројевиќ не би била тоа што е, најпознатата и најпопуларна не само српска, туку и регионална старлета, да не знае и умее, како...
Радио Милева

Еве каде се наоѓа Даниел Кајмакоски по немилиот настан и сомнежите дека бил отруен од бившата сопруга: „Се враќам назад каде што сè започна“

Неодамна во домашните медиуми како бомба одекна веста дека македонскиот пејач, Даниел Кајмакоски наводно бил „отруен“ од неговата...
Радио Милева

По сомнежите дека бил отруен од бившата сопруга, мисицата Кристина Димитриевска, пејачот Даниел Кајмакоски потврди дека е во болница: „Трет ден сум овде…“

По веста која како бомба одекна во насловите и написите на одделни медиуми дека македонскиот Х- фактор победник и евровизиски претставник,...
Радио Милева

Македонската репрезентативка Јулија Живиќ сликовито покажа: Вака фудбалерките менуваат дрес после натпревар или пред утринско… кафе?! (ФОТО)

Фудбалот отсекогаш бил актуелен, интересен, возбудлив… особено последниве деннови кога играат фудбалските репрезентации разни...
Радио Милева

Лиде Лиде го начека Филипче, се запознаа, ама доби само селфи: Кафето на Лиде и вакцините за народот ќе почекаат, зашто со Филипче, очигледно може… „само да се сликаме“! (ФОТО)

Лидија Гиновска, која на социјалните мрежи е претставена како Лиде Лиде стана популарна со со своите коментари на објави кај министерот...
Радио Милева

Гога Секулиќ разголена доби утринско кафе во постела: Награда за прикажаното или стимул за она што допрва ќе следи? (ФОТО)

Пејачката Гога Секулиќ успева да ги држи подненакво успешно и приватниот живот  и кариерата под контрола, а покрај тоа ужива да изгледа...
Радио Милева

Беше водителка на „Све за љубав“, а потоа ја снема од ТВ екраните: Катарина Шишмановиќ речиси непрепознатлива, фатена на кафе кај „задругарот“ Брендон (ФОТО)

Катарина Шишмановиќ важеше за една од најубавите водителки во Србија, а во последните неколку години се повлече од малите екрани и тешко...