јубилеј

Пронајдени се 21 резултати на тема „јубилеј“
Мегафон

50 години македонски анимиран филм: Иван Ивановски и Слободан Јаќоски работат на проект со кој ДФРМ го одбележува јубилејот

Стартуваше проектот „Македонски анимиран филм 1971 – 1991“ во онлајн форма преку лансирање на вебсајтот MACEDONIAN-ANIMATION.COM. Ова е прв проект...
Радио Милева

Родена за на сцена: Вака изгледаше и пееше Калиопи како дете на својот прв настап на „Златно славејче“ 1976 (видео)

Оваа 2020 година реномираниот фестивал за детски песнички „Златно славејче“ слави јубилејни 50 години од своето постоење. Половина век...