јубилеј

Пронајдени се 34 резултати на тема „јубилеј“
Мегафон

ФК „Вардар“ славеше 75, навивачката група 35 години постоење: „Некст Тајм“ го „запалија“ стадионот со песна, „Комитите“ со пиротехничко шоу (ВИДЕО)

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб „Вардар“ одигра пријателски натпревар по повод 75. роденден и славеше над „Железничар“ од...
Мегафон Ништо лично

15 години „Бекстејџ“: Најгледаниот естраден ТВ магазин гламурозно прослави деценија и пол успешно постоење (ФОТО)

15 години како бројка можеби и не изгледаат така многу. Но, да се биде деценија и пол во етерот, при тоа да станеш и останеш најгледаниот,...
Радио Милева

Злата Петровиќ слави 60 -ти роденден: Од синот ја доби најубавата честитка, а еве што и порача Гоца Божиновска! (фото)

Пејачката Злата Петровиќ  го слави својот 60-ти роденден, а меѓу морето роденденски честитки што ги доби по повод јубилејот, се издвои...
Радио Милева

Миа Костова славеше јубилеј на една од најважните жени во животот: „Посакувам да си тука уште барем толку“ (фото)

Некогашната македонска водителка и инфлуенсерка Миа Костова постојано е активна на социјалните мрежи и отворена за нејзините следбеници. Покрај...
Мегафон

50 години македонски анимиран филм: Иван Ивановски и Слободан Јаќоски работат на проект со кој ДФРМ го одбележува јубилејот

Стартуваше проектот „Македонски анимиран филм 1971 – 1991“ во онлајн форма преку лансирање на вебсајтот MACEDONIAN-ANIMATION.COM. Ова е прв проект...
Радио Милева

Родена за на сцена: Вака изгледаше и пееше Калиопи како дете на својот прв настап на „Златно славејче“ 1976 (видео)

Оваа 2020 година реномираниот фестивал за детски песнички „Златно славејче“ слави јубилејни 50 години од своето постоење. Половина век...