имот

Пронајдени се 41 резултати на тема „имот“
Радио Милева

Таа е една од најбогатите Србинки: Во секоја спална има бања, совршен стан во Париз и ќуќа во Египет уредена од свекрвата (фото)

Манекенката Аника Божиќ ал Сарај ужива во луксуз, а сега зборуваше за животот на високата нога како и за тоа како уредила стан во центарот...
Радио Милева

Сестрите на Северина ја обвинуваат дека го продала својот дел од семејниот имот и ги оштетила за 500.000 евра (фото)

Веста дека Северина Вучковиќ се степала со нејзината сестра Маријана Поповиќ во станот на нивната мајка во Сплит брзо се прошири низ...
Радио Милева

Пејачката фатена како им ја покажува на пријателите новата недвижност: Шерифовиќ купила стан во „Белград на вода“? (Фото+Видео)

Пејачката Марија Шерифовиќ со децении е под лупата на јавноста, а сега се шпекулира дека мерка нов имот. Екипата на шоуто „Папарацо...
Радио Милева

За нив нема корона криза: Kлои Кардашијан и Крис Џенер искеширале 37 милиони долари за реновирање на имотот

Реалити ѕвезда Клои Кардашијан и нејзината мајка Крис Џенер потрошиле огромно богатство за реновирање на нивниот имот во Калифорнија. Имено,...
Радио Милева

Сeверина не може да чека развод: Пејачката се сели на имотот на своето ново момче, винаријата во Ивањиќ Град (ФОТО)

Северина Којиќ ќе започне да живее заедно со нејзиното novo момче, винарот Томислав Воштиниќ. За почеток, пејачката ќе пренесе дел од своите ...
Радио Милева

Таткото на Богдана Ражнатовиќ и дедо на Вељко за свадбата им подари куќа, а еве што им купува за 250 илјади евра на другата ќерка Бојана и зетот Мирко

Сестрата на Богдана Ражнатовиќ, Бојана Родиќ е бремена од врската со Мирко Шијан, а според српските медиуми, синот на пејачката Гоца...
Радио Милева

11 години по смртта на Мајкл Џексон продаден неговиот озогласен имот „Неверленд“, а познато е и кој е купувачот (видео)

11 години по смртта на кралот на поп музиката Мајкл Џексон, продаден е неговиот озогласен имот „Неверленд“. Имотот го купи милијардерот...