годишнина

Пронајдени се 45 резултати на тема „годишнина“
Радио Милева

Драгана Мирковиќ објави досега невидена фотографија од венчавката пред 22 години, а приложи и емотивна порака до сопругот (фото)

Драгана Мирковиќ и Тони Бијелиќ важат за еден од најкомпатибилните парови на српската јавната сцена. Љубовта ја крунисаа со брак на...
Радио Милева

Џамбо Агушев со емотивна посвета до сопругата: „Ако моите очи се затворат во овој живот пред тебе, мојот последен збор ќе биде да те сакам“ (фото)

Познатиот македонски музичар Џамбо Агушев е маестро на труба ама се покажa и како маестрален романтичар кога е во прашање неговата сопруга. Мојата...
Радио Милева

Важен датум за македонско – српскиот пар: Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ на 22.02.2022 имаа убав повод за славење (фото)

Македонскo – српскиот пар Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ кои се запознаа во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ на вчерашниот...
Радио Милева

Елена Стефановска живее љубов со стил: Водителката ја покажа својата романтична страна – „Засекогаш ќе те сакам“

Водителката на емисијата со неколкугодишен стаж „Живот со стил“, Елена Стефановска живее таков живот. Иако во нејзината емисија интервјуираше...
Радио Милева

Додека турските медиуми ги разведуваат, тие уживаат во љубовта: Бали Бег на сопругата и приредил спектакуларно изненадување за годишнина од бракот

Бракот на една од најатрактивните актерски парови Бурак Озџивит и Фахрие Евџан често е мета на турските медиуми. Иако парот, како што...
Радио Милева

Водителката Елена Стојановска им ја честиташе брачната годишнина на своите родители: Ако некогаш била свадба, во иднина нека биде и… „дијамантска“!

Елена Стојановска е оддамна препознатливо радио и ТВ лице, уредник и водителка на утринската програма на ТВ Сител – „Ја сакам Македононија“....
Радио Милева

Татјана и Новица повторно имаа повод за славење, ама овој пат беа уникатни во замислата полна многу љубов (фото)

Естрадната фолк двојка Татјана Лазаревска и Новица Василевски се едни од најхаризматичните брачни двојки. Ако судиме пак според нивните...
Радио Милева

Елена Миленковска и Гуте Маринковиќ ја слават првата годишнина од бракот: „Секој ден со тебе е привилегија“

Елена  Миленковска и Гуте Маринковиќ се запознаа во „Ѕвездите на Гранд“. Тие заедно беа под менторство на Ана Бекута, па тогаш се запознаа...
Радио Милева

Со мини здолниште на студот во петтиот месец од бременоста: Во вакво издание Луна Ѓогани излезе да слави годишнина со Марко (фото)

Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ вчера прославија две години откако се во врска. Луна влезе во 5-тиот месец од бременоста, и двајцата решија...
Радио Милева

Прија и Филип со страстен бакнеж ја слават љубовта: „Пред пет години и пратив порака на една девојка…“ (фото)

Пејачката Александра Пријовиќ и нејзиниот сопруг, бизнисменот Филип Живојиновиќ, ја слават годишнината од нивната љубов, а тој по овој...
Радио Милева

Вељко и Богдана ја слават првата годишнина од бракот: Дали синот и снаата на Цеца живеат како среќни деца? (ФОТО)

Во календарот на семејството Ражнатовиќ, 24 ноември засекогаш ќе остане запаметен како еден од најубавите датуми. Помина една година...
Радио Милева

Ретко споделува приватни моменти, но сега се пофали со убави вести – бројни честитки пристигнаа на адреса кај Сашко Коцев

Еден од најдобрите македонски актери, Сашко Коцев кој знае секогаш да ја насмее публиката, кога станува збор за неговите професионални...