фудбал

Пронајдени се 75 резултати на тема „фудбал“
Радио Милева

Душко Тошиќ и ја исполни најголемата желба на неговата миленичка: Тешко е да погодите за што потршил цело богатство (фото)

Како што е веќе познато, Ника наследничката на Јелена Карлеуша и Душко Тошиќ, љубовта кон спортот ја наследила од својот татко, а посебна...
Радио Милева

Мартин Филиповски од „Некст Tајм“ го дизајнираше новиот дрес на фудбалската репрезентација: Музичарот ги открива деталите (ФОТО)

По „промашената варијанта со боите и рисот“ за историскиот настап на ЕУРО 2021,  новите дресови на фудбалската репрезентација  на Македонија...
Мегафон

„Ново сонце изгреа”: Еве од каде е инспирацијата за дизајнот на дресовите на фудбалската репрезентација на Македонија

ФФМ вчера го претстави новиот дрес на македонската фудбалска репрезентација. Препознатливото сонце истакнато на градите на фудбалерите...
Радио Милева

За малку ќе и беше снаа на Цеца, а сега му е девојка на српскиот репрезентативен голман: Беше верена за Вељко, а сега е во брак со Пеѓа! (фото)

И поубавите половини на нашите фудбалери, покрај бројните навивачи, ги спакуваа куферите и отпатуваа во Катар за да ги бодрат своите...
Радио Милева

Модна ревија или Светско првенство: Водителка предизвика лавина реакции со својот изглед, па им одговори на критичарите (ФОТО)

Дебора Секо, бразилска водителка и актерка, предизвика реакции со својата облека со која се појави во етерот за Светското првенство...
Радио Милева

Ретко го прави ова: Анастасија Ражнатовиќ го снимаше саканиот од секој агол, а за тоа имаше и посебна причина (фото)

Анастасија Ражнатовиќ постојано е на релација Србија-Шпанија бидејќи нејзиниот сакан игра за Севиља и неговата адреса на живеење е...
Радио Милева

На Пике нема да му се допадне она што имаат да го кажат неговите родители за скандалозната разделба со Шакира

Родителите на Жерар Пике го коментираа раскинувањето на нивниот син со Шакира, неколку месеци откако беше објавена веста за разделбата...
Радио Милева

Ја изневери Шакира со студентка, а сега Пике повторно на сите насловни страници поради вест која е гром од ведро небо

Жерар Пике (35) повторно се појави на сите насловни страници на печатот. По прељубата и раскинувањето со Шакира, познатиот фудбалер не...
Радио Милева

Пандев го замолчи Милевски по изгубениот меч против Бугарија и тоа без изустен збор преку директна порака на Инстаграм (ФОТО

Доскорешниот капитен на македонската фудбалска репрезентација, македонската фудбалска легенда која неодамна ја обзнани свпојата...
Радио Милева

Горан Пандев се прости од активното играње фудбал, капитенот кој го наследи во А репрезентацијата, Стефан Ристовски му се обрати со емотивен статус: „Гоки пораснав со тебе, горд сум што бев дел од твоето време…“

Горан Пандев ја заврши својата богата фудбалска кариера. Престана со активното играње фидбал кое го практикуваше дури до својата 39-та...
Радио Милева

Тијана Милентијевиќ во Скопска Црна Гора дочекана како вистинска „жена од султана“, а пејачката покажа дека има и глас и стас, ама и душа широка (ВИДЕО)

Вчеравечер,  14. август 2022 година (недела)  се одржа завршната вечер на која  се одигра големото финале, на кое беа прогласени победниците...
Лице в Лице

„Со татко ми ставаме по една ракија, почнуваме да пееме и цело маало се собира кај нас“: Голманот на Шкендија Костадин Захов меѓу спортот и музиката (видео)

Костадин Захов, голманот на фудбалскиот клуб Шкендија, долги години е меѓу најдобрите во Македонија. Освен по одличните одбрани, публиката...
Мегафон

16-иот меморијален фудбалски турнир „Љубомир Рајчевски – Рајче“ со големи изненадувања и вредни награди: „Жена од султана“ специјална гостинка на финалната вечер

„Со огромна чест и задоволство, Ви го најавуваме шестнаесетиот по ред Меморијален турнир во мал фудбал „Љубомир Рајчевски – Рајче“...