автомобил

Пронајдени се 129 резултати на тема „автомобил“
Радио Милева

Сораја од партнерот за 8 – ми Март доби скап подарок: Старлетата се расплака од овој прекрасен гест, а многумина ќе и позавидат (фото)

Сораја Вучелиќ доби скап подарок од партнерот за 8-ми Март, а се работи за автомобил кој чини 270.000 евра. Сораја неодамна се породи и на...
Радио Милева

Стиховите на последната песна што ја слушал загинатиот пејач Немања Вуковиќ во автомобилот, како да ја наговестувале трагедијата: „Милион солзи, а јас еден…“ (ФОТО)

Младиот пејач од „Ѕвездите на Гранд“, Немања Вуковиќ (22) трагично загина во понеделникот, 6-март 2023 година  во вечерните часови на автопатот...
Радио Милева

Бен Афлек има проблеми во сообраќјот како обичните смртници: Дали не знае да паркира или се почесто е малерозен? (видео)

Славниот актер Бен Афлек се почесто има проблеми со паркирање, а будното око на јавноста и папараците тоа знае и да го забележи со камера. Неделата...
Радио Милева

На Илина Арсова и „пукна филмот“ толку јако што не можеше да не се пожали: „Разгалени деца, помислив дека сум повторно на Балканот!“ (фото)

Алпинистката и сликарка Илина Арсова, а од неодамна и поранешна партнерка на Игор Џамбазов, од пред неколку месеци реши да тера кариера,...
Радио Милева

Џанлука Ваки и подари луксузен автотомобил, а цената вистинска ситница, цели 200 илјади долари (видео)

Италијанскиот милионер Џанлука Ваки ја изненадил својата сопруга Шерон за нејзиниот роденден, а сето тоа во договор со неговата тригодишна...
Радио Милева

Елена, Ана, Лејла и Тамара на авто -трка со многу возбуда и адреналин: Познатите Македонки се покажаа на која повеќе и врие во крвта, а победничка е… (фото)

Една ретко интересна случка викендов собра четири познати Македонки кои негуваат љубов кон автомобилите и брзото возење. За да доживеат...
Радио Милева

Се обиделе да го убијат таткото на Рада Манојловиќ! Му го превртеле автомобилот – пејачката проговори за страшните детали (фото)

Рада Манојловиќ многу  му помага на татко и, му изградила куќа, му ја купила целата земјоделска механизација, инвестирала во имотот,...
Радио Милева

Дарко – Спејко многу нешта смени, професиите, девојките, стилот… но не и навиките во автомобилот: На „драјв тач“ со својот совозач (ФОТО)

Познатиот кумановец Дарко – Спејко кого реалното шоу „Големиот брат“ го лансираше во светот на популарните по сите хобија и професии...
Радио Милева

Аца Лукас „за влакно“ ја избегнал смртта: Автомобилот во кој требало да се качи изрешетан, никој не преживеал (ФОТО)

Аца  Лукас организираше концерт за паметење на својот 54-ти роденден, а сега ги изненади своите обожаватели со информација за која со...
Радио Милева

За Тамара Ѓуриќ не важат сообраќајните прописи: Стралетата ја надминала дозволената брзина и возела без појас (фото)

Старлетата Тамара  Ѓуриќ редовно ги почестува своите следбеници со детали од приватниот живот, на својата приказна споделува неколку...
Радио Милева

Старлетата Наташа Шавија и и тенисерката Тамара Бојаниќ лансираат нова мода: Топлес аирбег и сигурносен појас преку голи брадавици (ФОТО)

Познатите убавици очигледно секоневно наоѓаат нов начин како да го привлечат вниманието на себе, а затоа што поголема група мажи да...