Радио Милева

Пејачот Џани и неговата сопруга осудени на домашен притвор поради кршење на правила за време на пандемија

Пејачот Драгиша Трајковиќ Џани и неговата сопруга Слаѓа се осудени на три месеци домашен притвор поради кршење на правилата во пандемија. Тие...
Радио Милева

Познатата инфлуенсерка го налути светот: Иако е заразена од корона, таа ги спакува куферите и замина на патување

Една од најпопуларните блогерки во Њујорк, Аријел Чарнас на социјалните мрежи откри дека е заразена од Ковид19. Меѓутоа, нејзините следбеници...
Радио Милева

Почина 39 годишниот американски диџеј – поради слаби симптоми не сакале да го тестираат за коронавирус

Пред пред три недели, Конрад Бјукенан беше здрав, жив диџеј од Флорида кој сакаше да танцува со својата ќерка. Но, на 14 март, 39-годишникот...
Радио Милева

По раскинувањето со Петар Стругар, Милица Тодоровиќ е слаба со нервите: На емисија во живо даде неочекувана изјава

Победничката на „Sвездите на Гранд“, пејачката Милица Тодоровиќ се вклучи во живо на емисијата „Ексклузив“ за да пренесе дел од атмосферата...