Радио Милева

Естрадата ги искритикува ставовите за корона на Рада Манојловиќ и Милан Станковиќ: „Срамота е тоа што го пишуваат додека луѓето умираат“

Пандемијата со коронавирусот трае повеќе од една година, а многу јавни личности апелираат до граѓаните да се вакцинираат. Поранешниот...
Радио Милева

Милан Поповиќ повторно откри нови детали за врската со пејачката: „На Северина и бев финасиски проект“

Познатиот бизнисмен и некогашниот сопруг на Северина Којиќ со која води долга битка за старателството над синот Александар во исповед...
Радио Милева

Барбара Бобак сподели „чудна фотографија“ со уште почуден пост: Девојката на Дарко Лазиќ е бремена? (ФОТО)

По раскинувањето со Марина Гагиќ, Дарко Лазиќ влезе во врска со пејачката Барбара Бобак со која ужива во врската во која секојдневно...
Радио Милева

Повторно „копаше“ по старите фотографии, па најде неколку што будат носталгични спомени: Можете ли да ја препознаете нашата музичко-актерска ѕвезда? (ФОТО)

„Ех, тоа беа времиња“ или: „Да знае ти како беше во наше време…“ или „Да може да се врати она време,, оние години…“ – се само...
Радио Милева

Ивона Јовановиќ ја критикуваа поради вишокот на килограми во „Ѕвездите на Гранд“, а сега ослабе 28 килограми: „Благодарна сум на можноста да бидам среќна и исполнета“

Кумановката Ивона Јовановиќ публиката ја памети по нејзиното учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“. Ивона со својот...
Радио Милева

Никола на Симона Поповска наполни шест месеци, па пејачката се пофали со нови фотографии од потпораснатиот син: „Да те гледаме како растеш е најголема радост“ (фото)

Познатата македонска пејачка и докторка Симона Поповска кон крајот на април  се реализираше во улогата на мајка. Имено, ова вест беше...
Радио Милева

Екс претседателот Ѓорѓе Иванов ќе стане свекор: Синот Иван ја побара раката на неговата сакана, Јана (ФОТО+ВИДЕО)

Иван Иванов, синот на поранешниот претседател на Република Македонија, Ѓорѓе Иванов ја побара за жена својата дологодишна девојка Јана,...
Радио Милева

Ja прашаа Цеца Ражнатовиќ како ќе реагира ако Карлеуша се појави во „Ѕвездите на Гранд“ – еве што одговори

Цеца Ражнатовиќ е новиот член на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“ наместо Јелена Карлеуша. Цеца на последното снимање...
Радио Милева

Цеца откри што и прави Шерифовиќ под масата за време на снимањето на „Ѕвездите на гранд“: „Ем ме галиш, ем ми штипеш“ (видео)

Новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ продолжува да крева голем прав во јавноста, а членовите на жирито неколку пати истакнаа дека доаѓањето...
Радио Милева

Драгана Мирковиќ живее во дворец вреден 50 милиони евра, а нејзината ќерка Мануела работела на рецепција

Пејачката Драгана Мирковиќ живее во дворец во Австралија и успеа своите деца да заштити од очите на јавноста. Тие последен пат во медиумите...
Радио Милева

Кралицата на разголените фотографии на Инстаграм инспирирана од мерките: Анљела Сагра во костим на секси медицинска сестра за „Ноќта на вештерките“ (ФОТО)

Анљела Сагра, попозната како кралица на разголените фотографии, повторно ги полуде своите следбеници со најновото жешко издание. Таа...
Радио Милева

Свадба во домот на победничката на „Ѕвездите на Гранд“: Џејла Рамовиќ се враќа дома од студии заради венчавка… ама не нејзина! (ФОТО)

Џејла Рамовиќ ја напушта Барселона, каде моментално е поради студии, а причината за тоа е ни помалку ни повеќе, туку свадба! Имено, Џејла,...
Радио Милева

Нема да ја препознаете: Пејачката Оља Карлеуша се повлече од јавноста и денес изгледа поразично, а еве со што се занимава

Пејачката Оља Карлеуша на јавноста и стана позната по песните „Жене лавице“ и „Брусхалтер“ во текот на 2000 година. Меѓутоа, последните...
Радио Милева

Кија Коцкар: „Мојот сопруг имаше с*кс во туш кабина во која после се туширав“, а еве што вели дали повторно би влегла во реално шоу

Кристина Кија Коцкар не се појавува во медиумите, но сега преговори за актуелните теми. Имено, Коцкар проговори за нејзиниот стан во...