тренд

Пронајдени се 68 резултати на тема „тренд“
Вистаграм

Едноставно, а толку ефектно и моќно! „Сирена очи“ се новиот бјути тренд: Социјалните мрежи се преплавени со овој метод – еве зошто

Трендот на „сирена очи“ кој ја нагласува издолжената форма на очите е хит на социјалните мрежи, а се постигнува на едноставен начин....
Љубов и Секс

Што е Јапанди стил? Во 2022 година ќе биде водечки тренд во уредување на ентериерот – еве како да го постигнете тоа

Еден од главните трендови во ентериерот во 2022 година ќе биде популарниот Јапанди дизајн. Јапанди стилот е скандинавско-јапонска мешавина...
Радио Милева

Ќерката на Топалко е тренди: Хелена Топаловиќ и закопчана до грло воодушеви со новиот изглед (ФОТО)

Популарната инфлуенсерка и ќерка на  српскиот пејач Топалко, убавата Хелена Топаловиќ е позната по својот атрактивен изглед и провокативни...
Радио Милева

За дамите од македонската естрада, животински принт е во мода: „Змија да те апне или зебра да те бапне?“ (ФОТО)

Лето е, па да не се соблечеш по костим за капење, исто како летото да не дошло или да те одминало. Затоа дамите од домашната естрада решија...