[шакира

Пронајдени се 44 резултати на тема „[шакира“
Радио Милева

Сакаше да игра како Шакира но, „мешаше“ како Јована Јеремиќ: Милица Павловиќ по ова комично танцување долго ќе се памети (видео) 

Нема сомнеж дека пејачката е жешка и згодна, но нејзиното танцување овој пат беше комично, велат фановите на социјалните мрежи. Покрај...
Радио Милева

Шакира или Клара? Пике објави јавно дека е со новата девојка, а следбенците дадоа суд за тоа која е „Ролекс, а која Касио“ (фото)

Неверството на славниот фудбалер Пике кон неговата невенчана партнерка, пејаката Шакира, доби планетарна актуелност, особено откако...
Радио Милева

Еден мал несмотрен детал го издал Пике дека ја изневерува Шакира: Вистината се крие во фрижидерот! (ФОТО)

По сите будалаштини што се случија и сиот валкан веш кој излезе на виделина,  се чека да се види кој е следниот потег на огорчениот поранешен...
Радио Милева

Ставила кукла вештерка на терасата да гледа кон куќата на свекрвата: Шакира им создава грижи на смејството на Пике (видео)

Пејачката повторно го нападна фудбалерот, но овој пат преку неговата мајка. Светските медиуми и јавноста веќе со денови пишуваат за...
Радио Милева

Војна со скандалозни размери: Шакира немилосрдно го прозва во нејзината нова песна, а Пике бурно и возврати (видео)

Жерард Пике продолжува да возвраќа на провокациите кои поранешната сопруга, пејачката Шакира му ги упати преку нејзината најнова песна. Во...
Радио Милева

Неговото плачење во кујната, заминувањето на децата во Мајами: Сите лаги од разводот на Пике и Шакира кои со денови ја интригираат јавноста

Неколку месеци откако дефинитивно решија да раскинат, познатата пејачка Шакира и нејзиниот избраник фудбалер Жерар Пике беа главна...
Радио Милева

Настана хаос околу отворањето на Светското првенство во фудбал: Шакира прифати, па ја одби понудата да пее во Катар

Ѕвездата, која беше жестоко критикувана откако првично се согласи да настапи, на крајот реши да се повлече. На 20-ти ноември ќе се одржи...
Радио Милева

На Пике нема да му се допадне она што имаат да го кажат неговите родители за скандалозната разделба со Шакира

Родителите на Жерар Пике го коментираа раскинувањето на нивниот син со Шакира, неколку месеци откако беше објавена веста за разделбата...
Радио Милева

Фудбалерот никогаш не и бил верен на Шакира: Ја изневерил со позната манекенка по две години врска (фото)

Шакира и Пике се официјално разделени, но драмата околу нивната врска продолжува. Се повеќе детали од минатото излегуваат на виделина,...
Радио Милева

После разделбата со Пике, Шакира во поголема неволја: Обвинителите за пејачката побараа осум години затвор за даночно затајување (фото)

Светски познатата пејачка Шакира е обвинета за затајување данок од 15 милиони долари, за што и се заканува затворска казна до 8 години. Шпанското...