рапер

Пронајдени се 49 резултати на тема „рапер“
Радио Милева

Македонскиот олимпиец нема за што не го бива: Врвен атлетичар, рапер, инфлуенсер, официјален спикер на „КК Црвена ѕвезда“… Јован Стојкоски е вистински мултиталент (ВИДЕО)

Охриѓани, но и оние кои ја следат атлетиката добро го знаат името на  Јован Стојкоски и познаваат момчето кое пред две години на Летните...
Радио Милева

Војаж објави нова фотографија со убавата девојка Тамара, а овој детаљ го привлече вниманието на сите (фото)

Познатиот млад рапер, Михајло Веруовиќ Војаж, извесен период ја криеше својата поубава половина од очите на јавноста, но реши повеќе...
Радио Милева

Раста откри како се согласува со Ана Николиќ: „Се трудам да ги одржувам овие односи нормални“ (фото) 

Филмот „3211“ во кој главен актер во вистинската приказна е Стефан Ѓуриќ Раста, наскоро ќе ја види светлината на денот. Раперот сега откри...
Радио Милева

Насилник со тапија: Осамна видео на кое босанскиот раперот Буба Корели малтретира и скубе девојка за коса (ВИДЕО)

На социјалните мрежи осамна анонимно аматерско видео на кое се гледа како познатиот босански рапер Буба Корели се расправа со девојка...
Радио Милева

Раста уште не дојден во Македонија наиде на проблем: Раперот со обраќање до фановите откри дека нема да го видат во Струмица (фото)

Раперот Стефан Ѓуриќ – Раста најави дека е принуден да има одложување на еден од следните настапи што требаше да ги одржи во рамките...
Радио Милева

Раста снима филм за својот живот: Раперот признава дека најтешка му била сцената на неговото апсење (фото)

Како бомба одекна веста дека раперот Стефан Ѓуриќ Раста решил да сними филм по мотиви од неговиот живот. Раперот во разговор за медиумите...
Промотер

„Кај си бе Уста во уста да те гребам“: Бетмен Велит му ја „затна устата“ на бугарскиот рапер чија уста беше полна со навреди за македонскиот народ и Македонија (ВИДЕО)

Водителот и шоумен Богдан Илиевски, познат како „Бетмен велит“ влезе во рап битка со бугарскиот рапер Иван Динев – Устата кој пред...
Радио Милева

Каролина е атрактивна, брутално секси и ултрапровокативна: Српската старлета е… „Така дива“ (ФОТО+ВИДЕО)

Популарниот српски рапер Лима наскоро ќе ја израдува својата публика со нова песна. Песната се вика „Тако дивља“, а главната женска...
Радио Милева

Раперот се приклучи на протестот против модниот бренд обвинет за промовирање насилство врз деца, па ги шокираше сите со видеото на кое ги исече патиките кои чинат 900 евра (видео)

Раперот МЦ Стојан се придружи на масовниот тренд и протест против модната куќа Баленсијага, па ги шокираше сите со видео кога ги исече...