помош

Пронајдени се 53 резултати на тема „помош“
Лице в Лице

Антониа Гиговска со прво медиумско обраќање по породувањето ексклузивно за Вистина.мк: „Кога го видов тоа носе се заљубив на прв поглед“

14-ти јули, денот кога пред два месеци  за пејачката Антониа Гиговска и за нејзиниот сопруг, музичарот Роберт Спасенцоски се промени...
Радио Милева

„Како пред смрт“ – Милиќ Вукашиновиќ итно примен во болница: Неговата сопруга Сузана моли за помош (фото)

Рокерот Милиќ Вукашиновиќ по операција на аневризма на ногата, повторно заврши во болница, овојпат на Одделението за општа интензивна...
Радио Милева

Игор Џамбазов се најде во незгодна ситуација, па итно побара помош, а прва во пресрет му излезе Лила Филиповска (ФОТО)

Македонскиот шоумен Игор Џамбазов има миленичка на која и подарува најмногу љубов, но овој пат таа „го нападна“ па беше принуден да...
Радио Милева

Анѓелка Прпиќ раскажа како изгледа една нејзина посета кај психотерапевт, а акцентираше и на најважниот дел од сеансата

Српската актерка Анѓелка Прпиќ е во центарот на вниманието на јавноста уште од моментот кога се шпекулираше дека чека дете со најдобриот...
Радио Милева

Кристина Арнаудова откако остана со хакиран Фејсбук на кој осамнаа порнографски содржини, сто пати се обрати до МВР, а оттаму ниту збор… не доби ни одговор! (ФОТО)

Македонската поп-рок пејачка Кристина Арнаудова  уште минатото лето се пожали дека најзината официјална фанстраница на Фејсбук е хакирана....
Радио Милева

Драгана Мирковиќ му помогнала на познатиот пејач на почетокот од неговата кариера, а тој тоа никогаш нема да и го заборави

Пејачката Драгана Мирковиќ зад себе има успешна кариера која трае веќе неколку децении, а позната е и по тоа што несебично помага на...
Радио Милева

Пејачот од „Ѕвездите на Гранд“ откри дека Вики и Ташке му помогнале да се откаже од алкохолот

Стефан Космајац стекна популарност со учеството во „Ѕвезде Гранда“, но наместо неговиот талент, во фокусот беа скандалите што го следеа. Сепак,...
Мегафон

Цане – „Партибрејкерс“ со бендот „Веронаукси“ сними песна за помош на народните кујни и бездомниците – „„Успаванка без крова“ (ВИДЕО)

Пејачот на „Партибрејкерс“, Зоран Костиќ – Цане им гостуваше на бендот „Веронаукси“ во песната и спотот „Успаванка без крова“, чија...
Радио Милева

Панчо и Андреј од ДНК понудија лекување на бездомно лице: Естрадните уметници повторно покажаа дека се многу повеќе од забавувачи, додека власта и системот одново потврдија колку се „трули и распаднати“ (ФОТО)

Македонија – земја на многу работи, најмногу на апсурди! Повеќе има грижа за домашните миленици и кучињата скитници, отколку за луѓето…...
Радио Милева

Анѓела – Вештица се почувствува многу лошо и побара помош преку социјалните мрежи: „Јас сум во многу тешка состојба“ (ФОТО)

Старлетата Анѓела Вештица се пожали дека се чувствува многу лошо и дека и треба помош. Имено, Анѓела на Инстаграм објави порака која...
Радио Милева

Овие српски ѕвезди посетуваат психијатар: Штом им загусти во животот или се најдат во медиумски скандал, веднаш „трчаат“ на психотерапија

Животот на многу естрадни sвезди, иако изгледа дека живеат без проблеми, не е баш бајка. Поради брзото темпо на живот, изложеноста во...
Мегафон

ИВАП одново реагира: Владата вети два милиони евра помош, помошта никаде ја нема… дали мислите дека сме алхемичари?

Ивент индустријата која е една од најпогодените од коронапандемијата излезе дека е и една од најзапоставените во поглед на државната...