помош

Пронајдени се 42 резултати на тема „помош“
Мегафон

Цане – „Партибрејкерс“ со бендот „Веронаукси“ сними песна за помош на народните кујни и бездомниците – „„Успаванка без крова“ (ВИДЕО)

Пејачот на „Партибрејкерс“, Зоран Костиќ – Цане им гостуваше на бендот „Веронаукси“ во песната и спотот „Успаванка без крова“, чија...
Радио Милева

Панчо и Андреј од ДНК понудија лекување на бездомно лице: Естрадните уметници повторно покажаа дека се многу повеќе од забавувачи, додека власта и системот одново потврдија колку се „трули и распаднати“ (ФОТО)

Македонија – земја на многу работи, најмногу на апсурди! Повеќе има грижа за домашните миленици и кучињата скитници, отколку за луѓето…...
Радио Милева

Анѓела – Вештица се почувствува многу лошо и побара помош преку социјалните мрежи: „Јас сум во многу тешка состојба“ (ФОТО)

Старлетата Анѓела Вештица се пожали дека се чувствува многу лошо и дека и треба помош. Имено, Анѓела на Инстаграм објави порака која...
Радио Милева

Овие српски ѕвезди посетуваат психијатар: Штом им загусти во животот или се најдат во медиумски скандал, веднаш „трчаат“ на психотерапија

Животот на многу естрадни sвезди, иако изгледа дека живеат без проблеми, не е баш бајка. Поради брзото темпо на живот, изложеноста во...
Мегафон

ИВАП одново реагира: Владата вети два милиони евра помош, помошта никаде ја нема… дали мислите дека сме алхемичари?

Ивент индустријата која е една од најпогодените од коронапандемијата излезе дека е и една од најзапоставените во поглед на државната...
Радио Милева

Ќерката на Џеј изјави дека никој од естрадата не и излегол во пресрет по смртта на татко и, а сега Саша Матиќ вели дека ќе и помага и финансиски (фото)

Марија Рамадановски, ќерката на покојниот пејач Џеј Рамадановски, одлучи да ја започне својата музичка кариера, а Саша Матиќ е подготвен...
Радио Милева

Цеца и Ана Бекута се огласија по написите дека земала финасиска помош од државата поради короната

Во одредени српски медиуми се појавија написи  кои естрадни уметници земале финансика помош од државата поради пандемијата со коронавирусот. Меѓу...