париз

Пронајдени се 55 резултати на тема „париз“
Радио Милева

Македонската модна креаторка и нејзиниот турски избраник како во турска серија: Ива Спасовска и Бурак Биркан лани во мај се верија, а сега се разделија!

Турските серии се омилени и кај нас и во регионот, а нивната содржина во многу што наликува на вистинските случки од животот, ама и животот...
Радио Милева

Џенифер Лопез со капутот од природни рози направен само за неа беше во фокусот на модна недела во Париз (фото)

Најмногу внимание со својата модна комбинација привлече пејачката Џенифер Лопез (54) на Неделата на висока мода во Париз. Нејзиното скапо...
Радио Милева

Ана Стојанова ја засени и Мона Лиза… или барем така си помисли: „Во соба полна уметност се’ уште зјапам во тебе“ (ВИДЕО)

Нова сезона – нова програма. Летните предизвици за неа и нејзината „Пич ( праскички) армија“ завршија, ама најпознатата фитнес инструкторка...
Радио Милева

Пијани од вино и љубов: Емили Ратајковски повторно има ново момче, овој пат црномурест актер со кој страстно се бакнуваа среде Париз (видео)

Популарната манекенка Емисли Ратајковски престојувала во Париз, а медиумите ја снимиле во текот на посетата на еден угостителски објект...
Радио Милева

„Годинава ми е за исполнување животни музички желби“: Теа Трајковска си го оствари сонот па, призна на кое место сака „дејт“ (фото) 

Македонската поп пејачката Теа Трајковска повторно реши да го посети Париз. Теа оваа година по втор пат замина во градот на светлината,...
Радио Милева

Македонската модна дизајнерка кажа ДА среде градот на љубовта: Ива Спасовска запросена пред Ајфеловата кула во Париз (ВИДЕО)

Македонската модна дизајнерка е една од оние чии креации покрај обичните луѓе ги носат и познатите Македонки од естрадниот и јавниот...
Радио Милева

За неговото име надалеку се слуша: Тетовскиот ексцентричен дизајнер Златко Јовановски ја облече ќерката на Весна Змијанац, а негова креација стигна и до париската модна недела (фото)

За македонскиот моден дизајнер Златко Јовановски и неговиот бренд ЈЗЈ слушаме се почесто. Го пишуваат по портали, го канат гостин во...
Радио Милева

Слатки 16: Постарата ќерка на Наташа Беквалац славеше роденден во Париз, а мама ја воодушеви со подарокот (фото)

Хана Икодиновиќ за својот 16-ти роденден од мајка си доби подарок кој ќе го памети цел живот. За „слатки шеснаесет“ Наташа Беквалац ја...
Радио Милева

Таа е дете на познати родители, а тој и самиот е познато дете: Миа Перевска и Марко Чаласан се во љубовна врска (ФОТО)

Нејзините родители се познати, македонски јавни личности, зашто Михаела или Миа, како што ја викаат, е  најстарата ќерка на Никола Перевски...
Радио Милева

Провокативно и елегантно:  Јелена Орашанин го крена Париз со издание од кое можат да учат и светските ѕвезди (фото)

Кога сте во Париз, бидете Парижанец! Ако ја прашате српската актерка, задачата е со уште поголем предизвик – надминете ги парижанките! Српската...