нова песна

Пронајдени се 165 резултати на тема „нова песна“
Радио Милева

Елена Велевска во новата песна си го прераскажа животот: „Успеав се’ што сонив со многу солзи, се’ што може жена сама…“ (ВИДЕО)

Елена Велевска по бурниот развод, откако успеа да ги коснолидира односите и среди емоциите, очигледно одново блеска. Пејачката како...
Радио Милева

Александар Јосифовски снима во студио: Стиховите за новата песна на најблескавата македонска „Гранд ѕвезда“ ги напиша водителката на „Гранд“ (ВИДЕО)

 Во моментов најблескавата македонска „Гранд ѕвезда“, охриѓанецот Александар Јосифовски наскоро планира да ја изненади публиката...
Радио Милева

Сите чекаа да слушнат што има Шакира да каже во новата песна која за неколку часа брои милионски прегледи (видео)

Шакира денеска објави нова дуетска песна со која се чини дека повторно го прозва поранешниот партнер Жерар Пике. Разделбата со Пике...
Радио Милева

Прија го избриша својот Инстаграм: Лута што и ја „провалија“ новата песна или само маркетиншки потег пред нејзината официјална промоција? (ФОТО)

Пејачката Александра Пријовиќ од својот Инстаграм профил ги избришала сите нејзини фотографии, како и фотографиите на кои била означена. Овој...
Радио Милева

Дали Даниел Кајмакоски навистина беше „отруен“ од бившата сопруга Кристина или тоа беше само „невешта глума“, никогаш не дознавме… Сега пејачот „Глуми дека сака“ (ВИДЕО)

Случката со наводното труење и поттурање нешто во кафето кое го претходно го пиел со екс сопругата и мајка на нивното заедничко дете,...
Радио Милева

Ана Николиќ ги шокираше сите на Инстаграм, сподели фотографија со песната на бившиот сопруг Раста и го означи раперот (ФОТО)

На раперот Стефан Ѓуриќ Раста наскоро ќе му истече казната за издржување куќен притвор, а месеците поминати во станот напорно работеше. Тој...
Радио Милева

Прв проект по смртта на партнерот: Фолк ѕвездата Ана Бекута сними спот со младата пејачка Зорана Симеуновиќ! (Фото)

Ана Бекута минатата година го загуби својот животен сопатник Милутин Мркоњиќ, па и требаа неколку месеци да се соземе, за да одлучи повторно...
Мегафон

На 17-ти март, во ресторан „Дион“ во Скопје: „Амадеус бенд“ со вечерен настап и дневна промоција за медиумите на новата песна и видеоспот – „Београд“ и документарецот за нивниот починат член Токан  

Најпопуларниот музички состав кој повеќе од 20 години ниже хитови и прави спектукаларни концерти и настапи во целиот регион, ги промовира...
Промотер

„Птици летајте“ е новата песна на македонскиот пејач и учесник во „Ѕвездите на Гранд“, Александар Темелков

Младиот пејач Александар Темелков кој публиката го препознава по неговото учество во регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“,...