натпревар

Пронајдени се 16 резултати на тема „натпревар“
Радио Милева

Снежана Ѓуришиќ за новите кандидати на „Ѕвездите на Гранд“: „Секогаш сум строга но фер, многумина се плашат…“ (фото)

Пејачката Снежана Ѓуришиќ не ја криеше возбудата за новата сезона на „Ѕвездите на Гранд“ Ѓуришиќ ги прокоментирала и новите кандидати...
Радио Милева

Победникот Дејан Драгојевиќ во преговори да влезе во Задруга 6: Бара голема сума на пари, а продукцијата има само еден услов (фото)

Победникот од петтата сезона на реалното шоу наводно е во преговори со продукцијата и е на прагот да потпише договор. Како што изјави...
Радио Милева

Оваа секси докторка поради учество на натпревар за најдобар задник на светот остана без работата во болница (фото)

Рајан Лора Соза се пријави на натпреварот „Miss BumBum World“ минатата година и тврди дека поради тоа повеќе не нашла работа во болница. Таа...
Радио Милева

Многу учесници во „Ѕвездите на Гранд“ пеат песни од Ивана Петерс, а таа вели: „Мене тоа шоу повеќе ми личи на ријалити, отколку работа на кариератра на младите“

Српската пејачка Ивана Петерс истакна дека не е точно дека од рокенролот и поп музиката, жанровите што ги пее, не можат да заработат...
Радио Милева

Мими Јовановска потфрли во „Ѕвездите на Гранд“, а по лошите критики од жирито се огласи на својот Инстаграм (видео)

Во третиот круг на регионалното музичко шоу „Ѕвездите на Гранд“, кандидатката Мими Јовановска од Велес ги освои сите шест гласови...
Радио Милева

Мотивирачка порака на Елиф Елмас – лекција како се сака Македонија: Дијамантот блеска и кога не може да игра (ВИДЕО)

Фудбалската репрезентација на Македонија е на чекор до историски успех. Пандев и другарите направија „квантен скок“ со победата над...
Радио Милева

Новак Ѓоковиќ беше на НБА натпревар да ги гледа „Лејкерси“, ама налета на некој, по што натпреварот му беше во втор план (ФОТО)

Најдобриот светски тенисер Новак Ѓоковиќ го искористи слободното време што ненадејно го доби во САД, откако турнирот во Индијан Велс...