Радио Милева доаѓаат среќни денови

Убави вести пристигнаа од Севиља: Анастасија пресреќна брише солзи радосници (фото)

Убави вести пристигнаа од Севиља: Анастасија пресреќна брише солзи радосници (фото)

Кога Немања Гудељ во јануари го повреди менискусот на левото колено, навивачите на Севиља како и српската репрезентација беа загрижени степенот на повредата.

И покрај тоа, Немања Гудељ сподели добра вест – повредата е санирана и тој се врати на теренот.

Имено, тој синоќа го одигра првиот натпревар во дресот на својот клуб, а веќе се подготвува за Европското првенство.

Немања ја сподели радосната вест со навивачите, а во текот на натпреварот го бодреше цел стадион.

 

За неговото закрепнување особено е заслужна неговата сопруга Анастасија, која посветено го бодреше, се грижеше и се грижеше за него.

И сега таа го следеше натпреварот од трибините без да крие колку е среќна што нејзиниот сопруг повторно ужива во спортот кој толку многу го сака.

фото:Instagram printscreen/ raznatovicanastasija/ nemanjagudelj

To top