насилство

Пронајдени се 35 резултати на тема „насилство“
Радио Милева

Александра Младеновиќ жртва на насилство: „Дечко ми ми удри шлаканица, оттогaш имам трауми и од другите мажи“ (фото)

Пејачката Александра Младеновиќ призна дека била жртва на насилство од нејзиното поранешно момче. Таа вели дека нејзиното поранешно...
Радио Милева

Пејачката трпеше насилство на естрадата, а сега откри повеќе детали: Зорана се отвори за најтешкиот период од нејзиниот живот (фото)

Пејачката Зорана Миќановиќ луѓето ја запознаа преку натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, каде го сврте вниманието на себе. Иако тогаш...
Радио Милева

Раперот се приклучи на протестот против модниот бренд обвинет за промовирање насилство врз деца, па ги шокираше сите со видеото на кое ги исече патиките кои чинат 900 евра (видео)

Раперот МЦ Стојан се придружи на масовниот тренд и протест против модната куќа Баленсијага, па ги шокираше сите со видео кога ги исече...
Радио Милева

Познатите македонски фаци, гласно зборуваат за насилството: „Факт е дека забегавме, страшно е ова што ни се случува“ (ВИДЕО)

Балканот беше  во шок откако српската јутјуберка Уки Kу, на социјалните мрежи објави вонемирувачки фотографии од својата сестра, која...
Радио Милева

„Многу ме тепаше и побегнав од дома“: Џеј Ло проговори за семејното насилство кое го трпела и ја обвини мајка и за се’

Познатата пејачка и актерка Џенифер Лопез во својот документарен филм „Halftime“ раскажа се за комплицираниот однос со нејзината мајка...
Радио Милева

Игор Џамбазов: И мажите се жртви на семејно насилство, но никој не им верува – ако признаеш на пријател, ќе ти се изнасмее (ВИДЕО)

Ниту еден судски спор не предизвикал толку многу внимание во јавноста во последно време во светот, како оној помеѓу Џони Деп и Амбер...
Радио Милева

Му била загрозена кариерата и трпел финансиски загуби: Џони Деп на суд се бранеше од наводните невистини дека е насилник (видео)

Деновиве се случуваат неколкуте судски рочишта во кои актерот Џони Деп е тужен од поранешната сопруга Анбер Херд која своевремено се...
Радио Милева

ММА борецот Васо Бакочевиќ се закани дека физички ќе ја нападне Јована Јеремиќ, еве како ргираше водителката на заканите?

Водителката Јована Јеремиќ е мета на заканите од ММА борецот Васо Бакочевиќ, кој во една емисија изјавил дека физички ќе ја нападне,...
Радио Милева

Познатиот адвокат Тома Фила на ТВ го коментираше „раскалашеното“ и непрописно паркирање на старлетата Тамара Ѓуриќ, а таа жестоко му возврати: „Ова е повик на линч… примитивно и срамно“!

Старлетата Тамара Ѓуриќ се најде во центарот на скандал кога арогантно се паркирала на место резервирано за инвалиди во „Белград на...
Радио Милева

Ана Кораќ со шокантно признание: „Со бившиот немавме физичка пресметка, ако не се смета понекоја шлаканица и малку гребење?“

Ана Кораќ одговараше на провокативни прашања поврзани со нејзините поранешни партнери. По раскинувањето со Давид Драгојевиќ, Кораќ...